У Сербії перевірять шкільні підручники на наявність “ЛГБТ-пропаганди”

За ініціативою Сербської Православної Церкви Національна рада з питань освіти перевірить у сербських школах підручники на наявність “пропаганди ЛГБТ”.

Сербська Православна Церква та низка християнських політичних партій об’єднали зусилля, щоб оскаржити нещодавно переглянуту шкільну програму Сербії через опис статі та сексуальну ідентичність, та ініціювали офіційну перевірку, яка може призвести до заборони підручників, повідомляє «Радіо Свобода».

Релігійні серби вимагали замінити шкільні підручники, “які пропагують ідеологію ЛГБТ”.

Патріарх Сербський Порфирій привселюдно закликав відкликати підручник біології для 8-го класу. Християни «не можуть змиритися з нав’язуванням нових соціальних норм, які не проповідував Бог», цитує Патріарха Порфирія видання CNEnews.

Після цього представники руху «Двери српске» додали ще 7 підручників до списку тих, які мають бути переглянуті. Це 5 підручників з біології для 8-го класу, підручник із історії для 8-го класу, підручник із соціології для 4-го класу та посібник із цивільного виховання для старших класів. Усі вони, на думку лідера руху Бошко Обрадовича, містять “неоднозначний ЛГБТ-контент”.

Так, в одному з підручників з біології йдеться про відмінності між статтю та гендером, а саме що «гендер може не залежати від статі, присвоєної людині при народженні, і тільки людина може визначити свою гендерну ідентичність».

Прихильники перегляду шкільних підручників вважають, що ЛГБТ-рух намагається “нав’язати системі освіти свою ідеологію, яка суперечить християнському вченню, а також є абсолютно ненауковою та неконституційною”.

Національна рада з освіти Сербії має найближчим часом дати рекомендації щодо наукової обґрунтованості матеріалів у підручниках та про те, чи служить інтересам нації подання таких ідей сербським школярам.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією