У Сербії ЛГБТ-активісти протестували проти переслідувань з боку поліції

У Белграді, столиці Сербії, після появи інформації про випадок переслідування поліцією гея та бісексуальної жінки, правозахисники та ЛГБТ-активісти провели акцію протесту.

Про це повідомляє Radio Free Europe / Radio Liberty, передає Zmina.

За словами організаторів, протест організували після того, як поліція відхилила скаргу на поліціянтів, яких обвинуватили у переслідуванні.

“Ми вимагаємо негайного притягнення до кримінальної відповідальності співробітників поліції, які брали участь у знущаннях і тортурах над двома молодими ЛГБТ-людьми”, – заявила правозахисна група “Дайте знати”.

Правозахисники розповіли, що після того, як поліціянти увірвалися до квартири, вони побачили там ЛГБТ-символіку. Це і стало приводом для переслідування, побиття, образ і примусової імітації статевого акту.

“Ми не хочемо страждати від насильства”, – сказав один із потерпілих. Молодик відмовився назвати своє ім’я, щоб уникнути публічної уваги й можливих подальших переслідувань.

Поліція заявила, що під час обшуку у квартирі нібито були знайдені наркотики й що вона розгляне звинувачення проти своїх співробітників. Справа також була передана до прокуратури для розслідування.

Нагадаємо, що за минулий рік правозахисний ЛГБТ-центр “Наш світ” зафіксував в Україні 56 випадків дій на ґрунті гомофобії та трансфобії, дискримінації й інших порушень прав людини.

З усіх зафіксованих випадків 52 трапилися на території України. Найбільше з них – у Києві та області, а саме 16. На Одещині – 5, на Житомирщині та у Львові – по 4. На Донеччині, Івано-Франківщині та у Луцьку – по 3. На Миколаївщині, у Сумах та Чернівцях – по 2 випадки, а ще по 1 – у Дніпрі, Запоріжжі, Рівному, Тернополі, Харкові, Кіровоградській, Полтавській та Херсонській областях. Ще 4 випадки трапилися за кордоном з українськими ЛГБТ-біженцями.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар