У Південній Кореї скасували обвинувальний вирок військовослужбовцям-геям

Раніше двох військових засудили за одностатевий секс за межами своїх баз.

Верховний суд Південної Кореї скасував рішення військового суду щодо військових-геїв, заявивши, що це надмірно розширило тлумачення закону про гомосексуальність, — повідомляє ABC News.

Рішення вітали правозахисники, які давно протестували проти статті 92-6 Закону про військові злочини 1962 року, що забороняє одностатеві відносини між військовослужбовцями. Стаття передбачає позбавлення волі строком до двох років за одностатеві стосунки між військовослужбовцями.

Голова Верховного суду Кім Мен Су

Після обговорення з колегами голова Верховного суду Кім Мен Су заявив, що положення не повинні застосовуватися до сексу за згодою між військовослужбовцями чоловічої статі, що відбувався за межами військових баз у неробочий час. «Конкретні уявлення про те, що вважається непристойним, змінилися», — зазначив Кім у винесеному рішенні.

Двох підсудних — лейтенанта та сержанта — у 2017 році військова прокуратура звинуватила в тому, що вони займалися сексом за межами своїх баз. Відповідачі подали апеляцію після того, як Верховний військовий суд залишив у силі їхні вироки та засудив їх до умовного ув’язнення.

Center for Military Human Rights, що базується в Сеулі, вітав це рішення, заявивши, що воно створило судовий прецедент, який допоможе у боротьбі з дискримінацією сексуальних меншин у збройних силах. Центр також закликав Конституційний суд країни визнати положення 1962 неконституційними.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією