У Німеччині у пари геїв відібрали прийомну турецьку дитину
Влада Німеччини вирішила скасувати рішення про усиновлення турецького хлопчика гей-парою на тлі заперечень з боку його біологічних батьків, які вважаються «непридатними» для догляду за дитиною, а також лобіювання турецького уряду та пропозиції обрати сім’ю турецького походження.
У травні 10-місячного хлопчика передали в Jugendamt, німецьку службу захисту дітей, на тій підставі, що мати, яка, ймовірно, страждає від проблем із психікою, непридатна для виховання, а немовля недорозвинене.
Незважаючи на протести батьків, Jugendamt не відмовився від свого рішення, і незабаром справа вже широко висвітлювалася у турецьких ЗМІ.
Сім’я, яка проживає в Дуйсбурзі, розповіла, що їхню дитину віддали гей-парі, що мешкає неподалік Кельна. Вони стверджували, що це не поодинокий випадок і що багато інших турецьких сімей мали таку ж проблему. Мати А.К. заявила, що їй дозволяють бачитися з сином лише раз на місяць, і закликала турецьку владу допомогти їй.
А.К заявила після рішення, що Jugendamt, мабуть, «відчув тиск» після висвітлення її справи у ЗМІ.
«Офіс аташе Міністерства у справах сім’ї, праці та соціальних служб (Туреччини) у Дюссельдорфі знайшов нам адвоката, а міністр у справах сім’ї та соціальних служб Дерья Янік особисто виявила інтерес до цієї справи», – сказала вона.
А.К заявила, що вона також отримала багато повідомлень підтримки у соціальних мережах. “Ми сподіваємося, що Jugendamt не зробить ще одну помилку і помістить мого сина хоча б у турецьку родину, щоб він не був позбавлений можливості вивчати турецьку культуру та мову”, – сказала вона.
Міністерство сім’ї, праці та соціальних служб Туреччини раніше запропонувало дві турецькі сім’ї, які хочуть взяти опіку над дитиною. У нещодавній заяві міністерства йдеться про те, що вона сподівається, що запит буде розглянуто.
Міністерство також заявило, що просить країни, що приймають, у таких випадках враховувати вибір способу життя, заснований на культурних та моральних нормах, при оцінці процесу виховання турецьких дітей у прийомних сім’ях.