У Константинопольському патріархаті відреагували на скандал із хрещенням дітей гомосексуалів главою Архієпископії в США Елпідофором

Радник патріарха Варфоломія та богослов о. Іоанн Хрисавгіс опублікував на ресурсі «Religionnews» статтю «Буря через хрещення в Греції порушує питання про те, що ми намагаємося захистити», де коментує скандал навколо «ЛГБТ-хрещення», яке звершив Елпідофор.

Цю статтю перепостили на сайті Фанара «fosfanariou» під назвою «Архієпископ Елпідофор відповів Елладській Церкві», тож її можна вважати офіційною позицією Константинопольського патріархату.

На думку о. Іоанна Хрисавгіса, реакція Елладської Церкви і Православ’я загалом на хрещення дітей гомосексуалів неадекватна і вона «показала, наскільки Православна Церква відірвана від реальності та живе у своєму власному пузирі». Богослов вважає, що Елпідофор не зобов’язаний був повідомляти грецькому митрополиту про батьків-гомосексуалів, оскільки гомосексуальний союз нічим не відрізняється «від того, що митрополит Гліфадський називає “традиційною сім’єю”».

Хрисавгіс пише, що теми гомосексуальності православним торкатися «незручно», оскільки вона «викликає багато пристрасних емоцій, але мало раціонального дискурсу»,

«Чи боїмося ми визнати власний дискомфорт або збентеження під час обговорення сексуальних принципів чи практик?» – запитує богослов Фанара. Він вважає, що кожен, хто не сприймає гомосексуальність, має згадати слова Христа про колоду і сучок. І зрештою, о. Іоанн називає неприйняття православними гомосексуальності «забобонами» і пише фразу, яку можна вважати програмною заявою його Церкви:

«Можливо, настав час для відвертої розмови про секс і ґендер у церкві?».

Богослов вважає, що треба не кидати каміння в інакодумців, а «слухати одне одного і вчитися одне в одного в дусі зцілення та примирення».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією