У Казахстані суд відмовив активісту у святкуванні місяця гордості

Влада Астани відмовилася надати майданчик для святкування місяця гордості.

У столиці Казахстану відбулося судове засідання Спеціалізованого міжрайонного адміністративного суду. На ньому розглянули позов ЛГБТК-активіста Нуріслама Каліхбаєва до акімату Астани (акімат – виконавчий орган у Казахстані – прим. ред.).

Нуріслам планував провести в червні серію заходів, присвячених святкуванню місяця гордості. Проте чинна влада Астани тричі відмовляла активісту в погодженні майданчика. Відмова була обґрунтована “ремонтними роботами”. Тоді активіст вирішив оскаржити рішення столичного акімату через суд.

Як повідомляє видання “Masa Media”, на засіданні суду були присутні представники Управління внутрішньої політики Досжан Ісабек і Арман Баянбеков. Вони надали судді документи про “заплановані ремонтні роботи” на майданчиках міста, забезпечивши їх звітними фотографіями. Проте Каліхбаєв заявив, що насправді майданчики були вільні і жодних робіт там не проводили. Як доказ він надав відеозапис.

Раніше активіст пропонував чиновникам укласти мирну угоду, якщо вони нададуть вільне місце і дату для проведення мирного зібрання. Однак чиновники, як і раніше, відмовляли в цьому, посилаючись на “ремонтні роботи” на всіх майданчиках Астани.

Представник столичного акімату Баянбеков заявив, що на їхньому сайті можна знайти графік зайнятості місць для мирних зібрань. Водночас журналісту “Masa Media” вдалося знайти на сайті акімату Астани документ, в якому можна побачити, що майданчики для мирних зібрань були зайняті лише з 6-го по 9-е травня. Інформація про ремонтні роботи в червні відсутня.

Адвокатка Каліхбаєва вказала, що акіматом Астани було порушено конституційне право громадянина на проведення мирних зборів. Також Каліхбаєву не запропонували альтернативного майданчика. На жаль, за підсумком суд відмовив у задоволенні позову активіста до акімату столиці.

Суддя Турехулов зазначив, що активіст “не вказав джерело фінансування” в повідомленні про проведення мирного зібрання. Сам активіст заявляв, що збирався проводити захід на власні кошти та пожертви від казахстанців.

Варто зазначити, що акімат Астани регулярно відмовляє активістам у проведенні мітингів і заходів під приводом “ремонтних робіт”. При цьому насправді жодних робіт не проводиться. Такі дії є грубим порушенням прав громадян.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією