Транс*жінка виграла справу проти соціального додатку, який виключив її через те, що вона не є цисгендерною

Транс*жінка з Австралії виграла судовий процес проти соціального додатку «Giggle For Girls», яким керують радикальні феміністки, що виключають трансгендерність (TERF), після того, як їй заборонили користуватися цим додатком через те, що вона є транс*жінкою. Додаток зобов’язали виплатити їй 10 000 австралійських доларів (близько 6800 доларів США) плюс судові витрати.

«Я встановив, що позов пані Тікл про пряму дискримінацію за ознакою ґендерної ідентичності не є обґрунтованим, але її позов про непряму дискримінацію за ознакою ґендерної ідентичності є обґрунтованим», – пише суддя Роберт Джеймс Бромвіч з Федерального суду Австралії у своєму рішенні у порядку спрощеного провадження. «Я також зобов’язую відповідачів виплатити пані Тікл компенсацію в розмірі $10 000 і оплатити її витрати, з обмеженням щодо витрат, пов’язаних з конституційною обґрунтованістю і питаннями законодавчої конструкції».

Позов стосувався Роксани Тікл, трансґендерної жінки, яка була користувачкою Giggle у 2021 році до того, як її заборонили. Додаток позиціонував себе як створений лише для жінок і був створений СЕО Sall Grover, яка була відомою активісткою TERF.

Giggle використовував розпізнавання облич за допомогою програмного забезпечення для визначення гендера KairosAI, щоб відсіювати тих, кого вони вважали «чоловіками». Тікл пройшла через алгоритм розпізнавання обличчя Giggle і була визнана програмою жінкою, яка користувалася нею протягом семи місяців. Лише у вересні або на початку жовтня минулого року вона помітила, що їй заборонили користуватися додатком.

Пізніше з’ясувалося, що Гровер вручну заборонила Тікл користуватися додатком, оскільки вважала її недостатньо «жіночою». Суддя Бромвіч постановив, що, хоча Тікл не зазнала прямої дискримінації через свою гендерну ідентичність, вона зазнала непрямої дискримінації за ознакою статі, «оскільки вона не виглядала достатньо жіночно».

«Ті ж самі докази, однак, підтвердили висновок про те, що непряма дискримінація за ознакою ґендерної ідентичності мала місце. Справа про непряму дискримінацію була виграна, оскільки пані Тікл була виключена з використання додатку Giggle, оскільки, на думку респондентів, вона виглядала недостатньо жіночно», – сказала Бромвіч.

«Цей висновок стосується лише факту виключення пані Тікл з додатку Giggle. Він не стосується того, що вона не була повторно допущена через відсутність доказів для пояснення цього, або навіть для встановлення того, що було прийнято будь-яке позитивне рішення не допустити її повторного допуску до додатку Giggle».

За повідомленнями, Тікл зазнала численних переслідувань і погроз через суперечки в додатку, що призвело до її суїцидальних намірів. Спочатку вона вимагала відшкодування збитків у розмірі 200 000 доларів, в тому числі і через дискримінацію за ознакою статі.

Під час судового засідання Гровер, як повідомляється, посміялась над образливою карикатурою на Тікл, яка була піднята. Це було використано як додатковий доказ проти Гровер, що вона дискримінувала її, і їй було офіційно оголошено догану за цю поведінку. Вона також відкрито заявила в суді, що не буде гендерно коректно називати Тікл.

Гровер розповіла про судовий процес у соціальних мережах: «На жаль, ми отримали рішення, якого очікували. Боротьба за права жінок триває. #TickleVGiggl

У своїй заяві за межами суду Тікл сказала:

«Я задоволена результатом моєї справи і сподіваюся, що це буде зціленням для транс* і гендерно різноманітних людей. Рішення суду показує, що всі жінки захищені від дискримінації».

«Я подала позов, щоб показати транс*людям, що ви можете бути сміливими і можете постояти за себе. Тепер я можу жити далі, пити каву з друзями, грати в хокей зі своєю командою і залишити цей жах позаду».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією