Тиждень прайду відкрився у Тбілісі на тлі акції протесту

Тиждень прайду відкрився 28 червня у Тбілісі на тлі нечисленної протестної акції та за посилених заходів безпеки.

Першу подію Тижня – показ квір-фільму грузинського режисера Елене Наверіані провели у тбіліському клубі «Хіді». На заході були присутні ЛГБТ-активісти, правозахисники, акредитовані у Грузії посли іноземних держав. Всім їм доводилося діставатися місця проведення через поліцейські кордони.

У парі сотні метрів маніфестацію влаштували супротивники ЛГБТ – ультраправі, церковні парафіяни та радикальні гомофоби. Вони тримали транспаранти з написами «ЛГБТ-дипломати заберіть свої брудні руки від наших дітей» та «Усі ганебні ЛГБТ-посли повинні забратися з Грузії». Мітинг пройшов без будь-яких інцидентів, повідомляє агентство «Новини-Грузія».

У рамках «Тижня гідності» 30 червня заплановано регіональну ЛГБТК-конференцію. У Тбілісі приїдуть активісти з України, Вірменії, Азербайджану, Молдови, Білорусі та Туреччини, щоб поділитися своїм досвідом та обговорити виклики.

Третя та остання подія Тижня – музичний фестиваль, пройде 2 липня. Організатори розраховують прийняти до 2 тисяч гостей.

Усі заходи проводяться на приватній території, час та місце їх проведення не афішується заздалегідь. Організатори з Tbilisi Pride раніше повідомили, що змушені відмовитися від центральної події Тижня – «Маршу гідності» через відсутність гарантій безпеки.

МВС Грузії обіцяло забезпечити безпеку всіх учасників ЛГБТ-тижня. Одночасно відомство розпочало розслідування через заклики до зриву «Тижня гідності» та погроз, що надходили на адресу ЛГБТ-активістів. У рамках справи напередодні було опитано лідерів ультраконсервативної, націоналістичної та проросійської платформи «Альт-Інфо» Кока Моргошія, Зурама Махарадзе та Шоту Мартиненка.

У Грузії організатори заходів захисту прав ЛГБТ щорічно стикаються з агресією з боку радикалів. 5 липня 2021 року противники проведення «Маршу гідності» влаштували заворушення у центрі Тбілісі. Вони розгромили офіс Tbilisi Pride та їхніх партнерів, а потім почали переслідувати журналістів. Тоді від дій гомофобів постраждали понад 50 представників ЗМІ.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією