Тисячі людей вийшли на марш за права транс*людей та жінок у Пакистані
Тисячі протестувальників вийшли на марші за права транс*людей і жінок у великих містах Пакистану, включаючи Ісламабад, Лахор, Карачі та Мултан.
8 березня, у Міжнародний жіночий день, активісти та активістки зібралися разом, щоб підтримати гендерну рівність, захиститися від гендерного насильства та засудити сексистські норми в країні.
Незалежний колектив “Аурат Марш” організував мітинги та виступив проти дискримінації та нерівності, з якими стикаються жінки та транс-спільнота, де належність до ЛГБТК+-спільноти все ще карається смертною карою.
Учасники цьогорічного маршу привернули увагу до триваючої війни в Газі, де в конфлікті з Ізраїлем загинуло понад 25 000 жінок і дітей. Вони також виступали за право жінок безпечно повертатися додому і перебувати в громадських місцях, не боячись переслідувань.
У Лахорі на марші зібралися студенти, трансгендерні люди, працівниці фабрик, старші жінки-активістки, які були на передовій боротьби за права жінок у Пакистані, де у 2021 році було ухвалено закони проти зґвалтувань, – усі разом. Глядачам роздавали маніфести, а вздовж маршруту проходили різноманітні перформанси.
Також у цей день були запущені місцеві мистецькі інсталяції, зокрема тунель проти вуличних домагань, на якому зображені образливі фрази, яким часто піддаються жінки та ЛГБТК+. Організатори закликали місцевих жителів “запитати будь-яку жінку або khawja sira (транс-, небінарні та гендерно неконформні люди), що вони відчувають, коли виходять на вулицю, і у кожного з них буде своя історія”.
“Пройдіться в нашому взутті”, – закликає інсталяція. “Вийдіть з тунелю з питаннями та дискомфортом. Подивіться, куди це вас приведе”.
ہمارے قدموں میں چل کے تو دیکھ
Aurat March Lahore displayed a “street harassment tunnel”, with snippets of catcalling experienced by gender minorities. Ask any woman or khawajasira person what they feel when they are out and each one of us will have a story. 1/2 pic.twitter.com/X1npmFFyxa
Цього року організація провела феміністичну прес-конференцію напередодні маршу. Вони забезпечили інклюзивний та безпечний простір для жінок та представників ЛГБТК+ спільноти, щоб обговорити марш, не допустивши до участі в ньому цисгендерних чоловіків, які є представниками ЗМІ.
Повідомлялося, що в попередні роки Марш Аурат зазнавав переслідувань з боку журналістів-цисгендерів, які не бажали ділити трибуну зі своїми колегами-жінками та трансгендерами.
Мішель Шодарі, президентка Фонду Сесіла та Айріс Шодрі, розповіла Global Voices: “Протягом багатьох років жінки і дівчата з індуїстських і християнських громад були жертвами примусового навернення, і ми вдячні, що Марш Аурат так масштабно підняв цю проблему”.