Тисячі людей вийшли на марш за права транс*людей та жінок у Пакистані

Тисячі протестувальників вийшли на марші за права транс*людей і жінок у великих містах Пакистану, включаючи Ісламабад, Лахор, Карачі та Мултан.

8 березня, у Міжнародний жіночий день, активісти та активістки зібралися разом, щоб підтримати гендерну рівність, захиститися від гендерного насильства та засудити сексистські норми в країні.

Незалежний колектив “Аурат Марш” організував мітинги та виступив проти дискримінації та нерівності, з якими стикаються жінки та транс-спільнота, де належність до ЛГБТК+-спільноти все ще карається смертною карою.

Учасники цьогорічного маршу привернули увагу до триваючої війни в Газі, де в конфлікті з Ізраїлем загинуло понад 25 000 жінок і дітей. Вони також виступали за право жінок безпечно повертатися додому і перебувати в громадських місцях, не боячись переслідувань.

У Лахорі на марші зібралися студенти, трансгендерні люди, працівниці фабрик, старші жінки-активістки, які були на передовій боротьби за права жінок у Пакистані, де у 2021 році було ухвалено закони проти зґвалтувань, – усі разом. Глядачам роздавали маніфести, а вздовж маршруту проходили різноманітні перформанси.

Також у цей день були запущені місцеві мистецькі інсталяції, зокрема тунель проти вуличних домагань, на якому зображені образливі фрази, яким часто піддаються жінки та ЛГБТК+. Організатори закликали місцевих жителів “запитати будь-яку жінку або khawja sira (транс-, небінарні та гендерно неконформні люди), що вони відчувають, коли виходять на вулицю, і у кожного з них буде своя історія”.

“Пройдіться в нашому взутті”, – закликає інсталяція. “Вийдіть з тунелю з питаннями та дискомфортом. Подивіться, куди це вас приведе”.

Цього року організація провела феміністичну прес-конференцію напередодні маршу. Вони забезпечили інклюзивний та безпечний простір для жінок та представників ЛГБТК+ спільноти, щоб обговорити марш, не допустивши до участі в ньому цисгендерних чоловіків, які є представниками ЗМІ.

Повідомлялося, що в попередні роки Марш Аурат зазнавав переслідувань з боку журналістів-цисгендерів, які не бажали ділити трибуну зі своїми колегами-жінками та трансгендерами.

Мішель Шодарі, президентка Фонду Сесіла та Айріс Шодрі, розповіла Global Voices: “Протягом багатьох років жінки і дівчата з індуїстських і християнських громад були жертвами примусового навернення, і ми вдячні, що Марш Аурат так масштабно підняв цю проблему”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар