Тайка Вайтіті хоче, щоб Голлівуд змінив те, як він розповідає транс-історії

Новозеландська режисерка Тайка Вайтіті розповіла про те, чого кожен може навчитися з беззаперечного прийняття транс-спільноти в самоанській культурі.

Зірка фільму “Наш прапор означає смерть” повернувся на великий екран зі своїм останнім режисерським проектом “Наступна мета перемагає”, прем’єра якого відбулася на кінофестивалі в Торонто на початку цього року.

Художній фільм, заснований на реальній історії та однойменному документальному фільмі 2014 року, розповідає про американську самоанську футбольну команду, яка під твердою рукою свого нового тренера Томаса Ронгена (Майкл Фассбендер) змінює своє “гниле везіння” на полі на краще.

Фільм “Наступний гол виграє” пропонує рідкісне і вкрай необхідне екранне представлення культури тихоокеанських островів у всій її красі. Одним з ключових гравців у команді є Джайя Саелуа, член самоанської спільноти третьої статі, відомої як фаафафіне, яку грає актор Каймана.

Хоча Джайя грає головну роль у фільмі, сценарист і продюсер Вайтіті не вважав за потрібне “влаштовувати велику довгу сцену пояснення всього” про ідентичність фаафафінів для глядачів.

“Священна і почесна річ”

“Зараз це було б дуже модно, особливо в Голлівуді [привернути увагу до особистості Джайї], – сказав Вайтіті в новому інтерв’ю для PRIDE, обговорюючи життєствердну спортивну казку.

“В руках американського режисера, я думаю, ви б мали велику промову про те, що “бути іншим – це нормально”. І справді розбити її об голову”.

Натомість Вайтіті пояснив, що в культурі корінних народів ця спільнота вже давно сприймається як “священна і почесна річ”.

Актор і режисер вважає, що світ – наприклад, західні культури, де транс-ідентичність зазнає все більших нападок – міг би дечому навчитися у самоанців.

“Решта світу зараз намагається вести розмову і з’ясовувати, як про це говорити, і вони зачаровані тим, що люди хочуть робити з власними тілами, – каже Вайтіті.

“У той час як у Тихоокеанському регіоні вважають: “Ну, це ж ваше тіло. Насправді нам потрібно їсти”, – жартує він. “Тож ви робите те, що хочете робити зі своїм тілом. А тепер ходімо далі, ми збираємося піти поїсти”. Є й інші речі, про які варто турбуватися”.

Вайтіті вже не вперше бере участь у проєкті, який без жодних вибачень прославляє ЛГБТК+ персонажів. У жовтні 48-річний актор знявся в ролі капітана Чорної Бороди у другому сезоні квір-комедії-драми “Наш прапор означає смерть” на каналі HBO.

У центрі сюжету – кілька ЛГБТК+ пар, а також улюблений фанатами небінарний пірат Джим Хіменес (Віко Ортіс).

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар