Сюжетна лінія «Heartstopper» про розлади харчової поведінки є новаторською на телебаченні: «Це стосується не лише молодих дівчат»

Провідна британська благодійна організація, що займається проблемами розладів харчової поведінки, високо оцінила «важливу та цінну» сюжетну лінію Heartstopper за підвищення обізнаності про те, як анорексія може впливати на молодих ЛГБТК+ чоловіків.

(Попередження: спойлери третього сезону Heartstopper).

У центрі третього сезону квір-підліткового серіалу Еліс Осеман – досвід головного героя Чарлі, який живе з анорексією, в той час як його хлопець Нік намагається знайти йому допомогу.

Напередодні виходу нового сезону на Netflix Елла Канхем з благодійної організації Beat, яка співпрацювала з Heartstopper, щоб забезпечити достовірність історії, розповіла PinkNews про те, наскільки важливою є ця сюжетна лінія для виправлення хибних уявлень про розлади харчової поведінки та підвищення обізнаності про найкращі способи підтримки близьких людей, які страждають на цю хворобу.

Дуже тонкі натяки на боротьбу Чарлі, зображеного Джо Локком, були очевидні у другому сезоні, коли він віддав свою шоколадку Ніку (Кіт Коннор). Але зараз його симптоми погіршуються.

Починаючи з першої серії, Чарлі уникає обідів з друзями, не хоче заходити в море, бо боїться залишитися без сорочки, і каже своїй родині, що повечеряє пізніше.

«Важливо зазначити, що розлади харчової поведінки можуть виглядати по-різному у різних людей, – пояснює Канхем. «Навіть якщо двоє людей мають один і той самий розлад, він може виглядати дуже по-різному».

Симптоми Чарлі характерні для людей з анорексією, яка, за її словами, «включає в себе обмеження або споживання [їжі], заклопотаність образом тіла, їжею і вагою».

Інші ознаки можуть включати в себе те, що людина каже, що вона поїла, хоча насправді не їла, і вдає, що вона з’їла більше, ніж насправді. Також можуть бути фізичні симптоми, такі як втома, втрата ваги та біль у шлунку. При інших розладах харчової поведінки, зокрема булімії, симптоми можуть включати «поведінку очищення, таку як вживання проносних, блювання після їжі або надмірні фізичні навантаження».

Вважається, що ЛГБТК+ молодь піддається більшому ризику розвитку розладів харчової поведінки, ніж їхні гетеро- та цисгендерні однолітки. За даними благодійної організації The Trevor Project, приблизно у кожного 10-го представника ЛГБТК+ у віці від 13 до 24 років діагностували розлад, а 29% вважають, що живуть з недіагностованим розладом.

«Ми не знаємо точних причин, чому у людей розвиваються розлади харчової поведінки, – каже Канхем. «Але ми знаємо, що люди з [ЛГБТК+] спільноти часто можуть відчувати низьку самооцінку, тривогу навколо ідентичності [та] незадоволеність своїм тілом, і всі ці фактори можуть погіршити вже існуючий розлад харчової поведінки або призвести до розвитку нового розладу».

Незважаючи на все це, на екрані дуже мало представлені хлопці та чоловіки з розладами харчової поведінки, особливо якщо вони належать до ЛГБТК+.

«Існує хибна думка, що розлади харчової поведінки зачіпають лише молодих дівчат, і це часто заважає людям звернутися за підтримкою, – продовжує Канхем. «Ми знаємо, що раннє втручання дуже важливе. Коли таку підтримку відкладають, це може погіршити існуючу проблему».

Завдяки чутливому і точному зображенню того, як анорексія може проявлятися у молодого квір-чоловіка, Heartstopper – це новаторський телевізійний проект. Враховуючи, що величезну частину його мільйонів глядачів також складають молоді квір-чоловіки, неможливо переоцінити важливість історії Чарлі.

«Поінформованість – це так важливо і так цінно, – каже Канхем. «Показуючи, що це не просто молода дівчина, яка може постраждати, а багато різних людей, ми дуже сподіваємося, що це спонукатиме людей звертатися за підтримкою, усвідомлювати, що вони можуть постраждати від розладу харчової поведінки, або щоб їхні близькі знали, що хтось із їхніх знайомих може постраждати від цього розладу».

У новому сезоні шоу є кілька моментів, які точно відображають реальність життя з анорексією. Чарлі потрібно трохи більше часу, ніж у графічних романах Оземана, щоб відкритися Ніку та його родині. Коли він це робить, у четвертому епізоді з’являється зворушливе дослідження того, як пошук підтримки може змінити життя – і, можливо, це найкраще, що коли-небудь робив Heartstopper.

Канхем каже, що зображення Netflix, де Чарлі потрібен час, щоб відчути себе достатньо комфортно, щоб розповісти про це своїм близьким, є точним. «Це вимагає великої мужності, великої хоробрості, – каже вона, – і часто хтось може відчувати, що у нього все під контролем або що йому не потрібна підтримка. «Тоді він може почати відчувати себе більш неконтрольованим. Саме тоді найстрашніше звертатися за підтримкою».

Також правдою є той факт, що одужання Чарлі не є лінійним.

Канхем хоче, щоб люди, які одужують і борються, знали, що це звичайне явище. «Розлади харчової поведінки – це складні психічні захворювання, і вони потребують часу… можуть бути періоди, коли дні здаються набагато важчими, а деякі дні – набагато кращими. Це не означає, що ви не одужуєте. Це не означає, що ви не працюєте дуже старанно, це просто означає, що іноді вам потрібна трохи більша підтримка, ніж [у] інших. Це абсолютно нормально».

Хоча Чарлі перебуває в центрі історії, його близькі, зокрема Нік, відіграють ключову роль. Багато людей опиняються в такій ситуації: вони вчаться, як знайти підхід і підтримати людину, яка, на їхню думку, має розлад харчової поведінки.

Канхем зазначає, що Нік робить багато правильних речей: він починає з ретельного дослідження, і коли він вирішує підійти до Чарлі, він робить це не під час їжі, а в спокійному, приватному просторі.

Для глядачів, які турбуються про когось, кого вони люблять, Канхем пропонує подібний підхід. «Спробуйте запитати: «Хочеш поговорити про те, як все було?», замість того, щоб прямо сказати: «Тобі потрібна допомога», – закликає вона, – тому що це може загнати когось у кут, і він не захоче відкритися».

Спочатку Чарлі наполягає на тому, що з ним все гаразд, але Нік продовжує «тримати простір» для свого хлопця, щоб він міг говорити, коли буде готовий, перевіряючи його стан і будучи «неупередженим і співчутливим». Ці прості речі можуть мати величезне значення, хоча Канхем визнає, наскільки «страшною, складною та ізольованою» може бути підтримка людини з розладом харчової поведінки.

«Дуже важливо, щоб про ваше психічне здоров’я також піклувалися, щоб ви не наливали з порожньої чашки», – каже вона.

Третій сезон Heartstopper вже доступний на Netflix.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар