Схоже, віспа мавп може протікати безсимптомно – вчені б’ють на сполох.

Європейські дослідники знайшли докази, що віспа мавп може протікати безсимптомно у деяких людей. Це свідчить, що поточні заходи стримування епідемії недостатні.

Європейські вчені знайшли підтвердження того, що віспа мавп може бути у безсимптомних пацієнтів. Дані двох окремих досліджень, пише “Advocate”, показують, що далеко не у всіх, хто отримав позитивний результат тесту на вірус, виявляються хоч якісь його симптоми. Звіт про дослідження було опубліковано у журналі “Nature”.

Дослідники ретроспективно проаналізували 224 зразки від геїв у бельгійській поліклініці, які пройшли скринінг ІПСШ на гонорею та хламідіоз у травні 2022 року, щоб визначити, чи мали місце недіагностовані випадки віспи мавп.

У ході дослідження у трьох чоловіків не було жодних симптомів, а в одного був хворобливий висип, йдеться в дослідженні. Після клінічних обстежень через 21-37 днів троє чоловіків заперечували наявність будь-яких симптомів. У кожного з трьох пацієнтів було проведено аналіз крові, що підтверджує віспу мавп, із крові ще двох було виділено вірус.

У дослідження були включені чоловіки, які мають статеві контакти з чоловіками (ЧСЧ), які живуть з ВІЛ і приймають ДКП, чий нещодавній статевий партнер був поінформований про гонорею або хламідіоз.

У другому звіті, опублікованому в “Annals of Internal Medicine”, дослідники розповідають про те, що виявили позитивні результати ПЛР на віспу мавп у зразках анальних мазків від безсимптомних чоловіків, які мали статеві контакти з чоловіками. Це означає, що вакцинація, обмежена людьми з симптомами віспи мавп, може виявитися неефективною для запобігання епідемії.

Лікарня Bichat-Claude Bernard у Парижі вивчила ризик передачі віспи мавп статевим шляхом. Анальні мазки було взято у 200 чоловіків у рамках програми скринінгу тих, хто приймає ліки від ВІЛ чи ДКП. Загалом 13 зразків, або 6,5%, дали позитивний результат на віспу мавп. Але тільки у двох із 13 пацієнтів із позитивним тестом розвинулися симптоми.

Дослідники мають з’ясувати, чи може безсимптомний пацієнт поширювати захворювання.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією