Суд Сент-Вінсента і Ґренадин ухвалив рішення підтримати заборону на гей секс

Гей секс залишиться поза законом у Сент-Вінсенті та Ґренадінах після того, як Верховний суд країни ухвалив рішення залишити в силі архаїчні закони, що криміналізують одностатеві стосунки.

Це рішення означає, що статті 146 і 148 Кримінального кодексу 1988 року залишаються без змін. У той час як перша передбачає покарання до десяти років за анальний секс, друга – п’ятирічне ув’язнення за “грубу непристойність” з особою тієї ж статі.

Обидві статті були оскаржені геями Кевіном Вінсом Джонсоном і Шоном Маклішем у 2019 році. Чоловіки стверджували, що були змушені покинути острівну країну в Карибському морі через свою сексуальну орієнтацію. Їхній судовий процес у Високому суді не увінчався успіхом, і їхні позови були відхилені.

У своєму рішенні суддя Високого суду Еско Генрі визначив, що закони Сент-Вінсента і Ґренадин були “обґрунтовано необхідними” і були “найменш радикальним засобом для досягнення” мети країни – зменшення кількості випадків ВІЛ-інфекції.

Ще минулого року ООН попереджала, що закони, спрямовані проти ЛГБТК+, насправді з більшою ймовірністю призведуть до збільшення кількості випадків ВІЛ-інфекції. За даними ЮНЕЙДС, рівень захворюваності на ВІЛ у п’ять разів вищий у країнах, які криміналізують гомосексуальні стосунки, ніж у країнах, які цього не роблять.

Коментуючи невтішне рішення суду в Сент-Вінсенті і Ґренадінах, Крістіан Гонсалес Кабрера з Х’юман Райтс Вотч написав у Твіттері: “Сумний день для прав людини в СВҐ. Це рішення послаблює верховенство права для всіх в цій країні”.

“Криміналізація гомосексуальних стосунків дає мовчазну державну санкцію на дискримінацію і насильство, з якими ЛГБТ стикаються в повсякденному житті, і змушує багатьох з них шукати за кордоном можливості жити вільно і здійснювати свої мрії”.

На статті 146 і 148 Кримінального кодексу 1988 року рідко посилаються, проте ЛГБТК+ і правозахисники попереджають, що ці закони узаконили гомофобні знущання і дискримінацію.

Згідно зі звітом Human Rights Watch за 2023 рік, ЛГБТК+ все ще піддаються гомофобному насильству та дискримінації у повсякденному житті, починаючи від словесних та фізичних нападів і закінчуючи переслідуваннями на робочому місці, бездомністю та сексуальним насильством.

В рамках звіту майже кожен опитаний ЛГБТК+ повідомив принаймні про один нещодавній випадок “фізичного або словесного насильства, погроз, сексуального насильства або переслідування”, а кожен опитаний ЛГБТК+ заявив, що “хотів би негайно виїхати з країни або планував своє майбутнє за кордоном, зокрема, через гомофобне або трансфобне насильство та дискримінацію в країні”.

ЛГБТК+ правозахисні групи сподівалися, що Сент-Вінсент і Ґренадіни підуть слідами інших країн Карибського басейну, які декриміналізували гомосексуальні стосунки протягом останнього десятиліття: Антигуа і Барбуда, Барбадос, Сент-Кітс і Невіс, Тринідад і Тобаго.

За даними Human Rights Watch, щонайменше 67 країн світу все ще підтримують національні закони, що криміналізують гомосексуальні стосунки між дорослими людьми за взаємною згодою.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар