Суд Індійського штату Керала відхилив клопотання чоловіка про кремацію гомосексуального партнера; сім’я не бажає забирати тіло

Це сувора реальність, з якою часто стикаються меншини: їхня боротьба, здається, отримує визнання лише після смерті. Але навіть тоді немає жодних гарантій; за іронією долі, саме в порожнечі відсутності людина, здається, знаходить якусь форму визнання, набагато більшу, ніж будь-яка адвокація рівності за життя.

Нещодавній інцидент з гей-парою з Керали, Індія, слугує суворим нагадуванням цієї істини.

Що ж сталося?

Джебін Джозеф, який пережив свого партнера Ману, опинився в очікуванні, коли сім’я останнього дасть йому “дозвіл” на остаточне прощання з коханою людиною. Ця сама сім’я категорично відмовилася прийняти тіло Ману лише через його сексуальну орієнтацію.

Що ще гірше, індійське законодавство відмовляється визнавати Джебіна законним спадкоємцем, тому тіло його партнера залишалося незатребуваним протягом двох днів. Тоді він звернувся до Верховного суду штату Керала, шукаючи справедливості.

Незважаючи на юридичне втручання, яке закликало його кровних родичів організувати похорон, Джебін, партнер Ману по життю, намагався подолати бюрократичні перепони, намагаючись провести кремацію і забезпечити право попрощатися з ним. Але йому не вдалося цього зробити.

Шість болісних днів останки Ману лежали в морзі, втягнуті в несамовите перетягування канату між тими, хто відкинув його за життя, і єдиною людиною, яка плекала його, через логістику його останнього обряду.

Його тіло зберігалося в приватній лікарні в Кочі. Після важкої травми, отриманої, ймовірно, внаслідок падіння в ніч на 2 лютого, Ману перебував у лікарні “Астер Медсіті” в критичному стані. Він зробив свій останній вдих, проживши два дні на апараті штучної вентиляції легенів.

Що сказав адвокат

Адвокатка Падма Лакшмі, яка представляє інтереси Джубіна, сказала, що сім’я покійного стверджує, що у них не вистачає грошей, щоб оплатити лікарняні рахунки і витрати на поховання. “Багато громадських активістів відгукнулися, щоб допомогти їм сплатити всю суму. Але вони не готові прийняти тіло. Вони навіть не хочуть їхати в лікарню в останній раз. Нарешті, в неділю ввечері мені зателефонував член сім’ї і сказав, що тіло їм “не потрібне”“, – розповіла вона.

За її словами, лікарня дотримується певних протоколів. Якщо тіло залишається незатребуваним, за її словами, його передають лікарні для навчання студентів-медиків. “Але технічно тіло зовсім не є незатребуваним, оскільки померлий партнер готовий забрати його для поховання. Навіть мертве тіло має фундаментальне право. І тому ми молилися, щоб суд надав йому юридичні права вимагати тіло. Якщо дружина може забрати тіло свого померлого чоловіка, то чому те ж саме не може статися в цьому випадку? Це ідеальний випадок дискримінації“, – сказала вона.

Слухання у справі було призначено на середу. Згідно з повідомленням The News Minute, Ману і Джебін жили разом як партнери протягом декількох років. Вони зв’язали себе шлюбними узами, хоча і не визнаними індійським законодавством.

Висновок суду

Високий суд штату Керала не дозволив Джебіну отримати тіло його померлого партнера Ману, оскільки їхні гомосексуальні стосунки юридично не визнані. Суд віддав тіло його кровним родичам, які раніше відмовилися його забрати. Суд дозволив Джебіну бути присутнім на похороні.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією