Стрічки, що присвячені бісексуальності
Напередодні Дня видимості бісексуалів Гей альянс Україна б хотіли розповісти про наш топ фільмів, присвячених бісексуальності або таких, що розповідають історії бісексуальних людей.
Загалом бісексуальність — це дуже цікава штука для режисерів. Саме через неї митці можуть досліджувати валентність людської природи та показувати всю драму, що розвивається через необхідність робити вибір.
А тепер нумо. Фільми розташовані у довільному порядку ?
“Джіа” (1998)
Біографічна драма розповідає про коротке, але дуже насичене життя моделі Джії Каранджі, яку грає Анджеліна Джолі. Краса Джії принесла їй ім’я в світі модельного бізнесу. А психологічні травми — проблеми з наркотиками.
У стрічці чудово показані стосунки Джії з візажисткою Ліндою. Остання зустрічалася з чоловіком, коли познайомилася з Джією, але кинула його, хоч і не одразу. Та ця нерішучість Лінди пов’язана не стільки з острахом бути засудженою суспільством через бісексуальність, скільки з таким собі характером Джії.
“Горбата гора” (2005)
Ця стрічка вважається іконічною гей-драмою. Хоча насправді розповідає про відкриття в собі чоловічої бісексуальності головними героями.
Два ковбої винаймаються пасти овець на високогірні пасовища. Однієї ночі симпатія між ними набула фізичної форми. Та це не лише секс — між ними починається справжнє кохання тривалістю в життя. Хоча при цьому вони обидва будують стосунки і з жінками.
Джейк Джилленгол та Гіт Леджер чудово передали всю хімію між героями.
“Богемна рапсодія” (2018)
Байопік розповідає про життя соліста гурту Queen. Коли Фредді Мерк’юрі був молодим, він зустрічався з дівчиною Мері Остін і навіть зробив їй пропозицію. Однак Фредді зрозумів, що його приваблюють і чоловіки, з чим Мері не змогла змиритися.
Сам Фредді неодноразово в різних інтерв’ю наголошував, що відчуває потяг як до жінок, так і до чоловіків. Хоча чомусь його вважають геєм. В будь якому випадку, цей фільм обов’язково варто подивитись. Рамі Малек отримав Оскара за найкращу чоловічу роль.
“Будинок на краю світу” (2004)
Боббі росте у неблагополучній родині. Одного дня він втрачає батька. Здавалося б, на цьому його життя піде під уклін, але його вирішує приютити родина його друга Джонатана. Доволі скоро їхня дружба переростає у щось більше, та інтимні стосунки завершуються, коли вони роз’їжджаються.
Пройшли роки. Вони зустрічаються знову в Нью-Йорку середини 80-х. Джонатан, тепер відкритий гомосексуал, знімає квартиру разом з ексцентричною молодою жінкою Клер, і Боббі незабаром переїжджає до них. Клер, яка раніше планувала завести дитину від Джонатана, стає коханкою Боббі. Боббі, Клер і Джонатан продовжують жити разом.
Дуже зворушливий фільм зі присмаком гіркоти, знятий за романом Майкла Канінгема.
“Життя Адель” (2013)
Історія про романтичні стосунки двох француженок. Юна Адель мріє про вічне кохання. Вона зустрічає чудового хлопця, який закохується в неї. Але у житті Адель з’являється незнайомка з синім волоссям. І Адель розуміє, що до Емми її тягне більше, ніж до Тома…
На жаль, глядачі у більшості випадків не помічають страждань Адель через складність вибору. Тож стрічка дуже часто позиціонується як лесбійська драма, хоча насправді розповідає про те, як головна героїня відкриває в собі бісексуальність.
“Голова в хмарах” (2004)
Англія, 30-ті роки. Джільда живе так, як хоче вона. В гуртожитку Кембріджу вона знайомиться з Гаєм, який стає її коханцем. Через певний час їхній роман завершується. Після розриву минули роки. Джільда стає мисткинею, і запрошує колишнього коханця до Парижу. Там же вона знайомиться з Мією. Пізніше вони починають жити втрьох.
Непрості стосунки на фоні війни, еротичні та відверті сцени, неперевершена гра Шарліз Терон та Пенелопи Крус роблять цей фільм обов’язковим до перегляду.
“Назви мене своїм ім’ям” (2017)
Підліток Еліо живе в Італії. До його батька-професора приїздить аспірант Олівер. Поступово молоді люди закохуються одне в одного навіть попри те, що Еліо зустрічається з дівчиною.
Тімоті Шаламе та Армі Хаммер виглядають дуже органічно в ролі закоханих чоловіків. Хімію між ними можна майже потрогати руками.
“Колетт” (2018)
Біографічна драма з Кірою Найтлі в головній ролі. Франція, 19-те століття. Письменниця Колетт приїжджає до Парижу зі своїм чоловіком-письменником Віллі. Але Віллі — не справжній письменник: він використовує працю “літературних рабів”, в тому числі й своєї дружини. З часом Колетт починає бунтувати проти такого ставлення. Паралельно з цим жінка досліджує свою особистість. Виявляється, вона вміє любити не лише чоловіків, а й жінок.