Стівен Фрай анонсував документальний фільм про гея та лесбійку – героїв антифашистського Опору

Новий документальний фільм, вихід якого анонсував Стівен Фрай, розповідає про Вілема Арондеуса і Фріда Белінфанта – героїв антифашистського Опору в Нідерландах у роки Другої світової війни.

У британського актора та письменника Стівена Фрая на підході новий проект для Channel 4 – документальний фільм про двох квір-героїв, які стали учасниками антифашистського Опору в Нідерландах.

“Зізнаюся, до того, як Рік Кармайкл і Джон Хей прислали мені плоди своїх дивовижних досліджень, я ніколи не чув про Віллема Арондеуса або Фріда Белінфанта – людей, яких я сьогодні вважаю справжніми героями”, – сказав Стівен Фрай, цитує його “Advocate” . Цей недогляд виправляє документальний фільм “Віллем та Фріда: історія опору”.

До Другої світової війни художник Віллем Арондеус та віолончелістка Фріда Белінфанте жили в Нідерландах. Проте все змінилося, коли вибухнула війна. Арондеус та Белінфанте кинули кар’єру заради нової мети: допомогти євреям уникнути переслідувань.

Вони працювали разом, спочатку підробляючи документи, а потім задумали висадити в повітря Центральний архів, коли нацисти почали звіряти документи з реальними записами.

Арондеуса було схоплено і страчено невдовзі після арешту. Він був відкритим геєм і демонстративно заявив про свою гомосексуальність перед стратою. Белінфанте – одна з перших у світі жінок-диригентів – врятувалася, бігши до Швейцарії, прожила довге та цікаве життя, померши у 1995 році у США.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією