Старіння і ведмежа спільнота – два татусі діляться своїм баченням

Як і багатьох геїв, мене заінтригувала і трохи налякала ідея старіння. Незважаючи на те, що мій особистий смак у чоловіках схиляється в бік татусів, я був ретельно навчений вірити, що старість не просто небажана, але й є чимось, від чого потрібно тікати. Старіння схоже на далекого родича, з яким ти знаєш, що рано чи пізно мусиш зустрітися, але продовжуєш відкладати його зустріч доти, доки вже не зможеш від нього втекти.

І ось мені 32 роки, я роздумую над подорожжю нашого життя і ставлю собі запитання, які змушують мене почуватися так, ніби я потрапив на епізод власного інтроспективного реаліті-шоу. Як виглядає старіння в суспільстві, де татусі не просто поширені, але й щиро цінуються? Як ейджизм проникає у спільноту ведмедів в епоху свайпів і лайків?

У світі, який оспівує молодість як еліксир життя, долати складнощі дорослішання нагадує ходіння навшпиньки по соціальному мінному полю. Ведмежа спільнота, з її вшануванням різних типів тіл і неупередженим підходом до краси, здається притулком прийняття. Але чи поширюється це прийняття на неминучий плин часу?

Я думав про все це в поїзді, повертаючись додому з Madrid Bear week, де я насолоджувався перебуванням в оточенні ведмедів різного віку. Яке майбутнє чекає на суспільство, де обіймаються дебелі груди і щедрі животи? Я роздумував, попиваючи каву. Чи татусь автоматично отримує почесну відзнаку, чи це годинник, що цокає, відраховуючи час до закінчення?

Я вирішив одразу ж вирушити на пошуки відповідей у досвідчених ведмедів, які, можливо, захочуть поділитися своїм нинішнім досвідом навігації у ведмежій спільноті як старші ведмеді.

Мій друг Майкл, 61 рік, з Пасадени, Каліфорнія, люб’язно поділився кількома відповідями, щоб заспокоїти мою цікавість:

Як ви бачите роль старших ведмедів у формуванні наративу та культури ведмежої спільноти сьогодні?

Я вважаю, що ми, старші ведмеді, відіграємо вирішальну роль у формуванні наративу та культури ведмежої спільноти. Ставши свідками еволюції цієї спільноти, я вважаю, що ми можемо принести багатий досвід. Зрештою, йдеться про розуміння та єдність, і наш обов’язок – зберігати ці цінності, заохочуючи прогрес та інклюзивність.

У цьому ж дусі я запитав свого друга Крейга Джексона (59 років) з Лос-Анджелеса:

Роздумуючи над своєю ведмежою подорожжю, як змінилося твоє сприйняття себе як ведмедя з роками, і як змінилося прийняття і різноманітність у ведмежій спільноті відтоді, як ти вперше приєднався до неї?

Було захоплююче спостерігати за тим, як з дещо маргінальної спільноти воно перетворилось на більш поширене явище. Наприкінці дев’яностих таких подій, як Lazy Bear та TBRU, було небагато, але зараз ландшафт змінився: події з’являються і зникають, що робить досвід по-справжньому приємним. Я б сказав, що зараз все набагато різноманітніше. З’явилося більше людей, які стверджують, що вони є частиною ведмежої спільноти, і це, мабуть, добре. З точки зору прийняття, це загалом добре. Завжди є люди з певними уподобаннями, але загалом я не бачив багато винятків.

Майк продовжив про те, як старіти як ведмідь, у гей-культурі, орієнтованій на молодь: Це, безумовно, принесло свої виклики. Акцент на фізичній красі може створити відчуття невидимості. Однак це також дало мені можливість цінувати досвід, оскільки він не є ефемерним.

Тож я запитав Крейга… З огляду на цю еволюцію, як ви сприймаєте динаміку відносин між старшими і молодшими ведмедями на ведмежих вечірках і зборах? Яка роль старших ведмедів у формуванні культури нашої спільноти?

Існує різниця в тому, як люди поводяться. Деяким молодим хлопцям подобаються лише старші, і навпаки. Існує елемент кліку, особливо в деяких барах і клубах Лос-Анджелеса. Я думаю, що є жменька людей, які беруть на себе відповідальність за побудову почуття спільноти. Такі події, як TBRU в Далласі, серйозно ставляться до підтримки культури. Я не бачу особливих зусиль у цьому напрямку з боку старших ведмедів у Лос-Анджелесі, але мені подобається спілкуватися з людьми сьогодні і ділитися з ними спогадами про минуле. Технології відіграють певну роль. Молоді хлопці часто більш технологічно підковані, що створює невелику диференціацію.

Що б ви порадили молодому поколінню, коли йдеться про те, як орієнтуватися у ведмежій спільноті та приймати свою ідентичність?

Майк: Моєму молодшому “я” я б сказав: “Прийми кожну грань того, ким ти є. Не обмежуйся тим, що інші очікують від тебе. Не обмежуйся тим, чого від тебе очікують інші. Ведмежа спільнота – це притулок, місце, де ти можеш рости, вчитися і процвітати. Ми повинні зберегти її такою. Відзначайте унікальність кожного і пам’ятайте, що ваша цінність виходить за рамки зовнішнього вигляду”.

Крейг: Розпочніть шлях пошуку своєї ведмежої ідентичності на ранній стадії. Знаєте, колись я ніколи не думав, що зможу впевнено роздягнутися на танцях. Справа не в тому, щоб потішити его, але є щось заспокійливе в тому, щоб відчувати себе комфортно у власній шкурі. Це був довгий шлях, але він вартий того, щоб його пройти. Тому що зараз я перебуваю в тому місці, де я охоче це роблю, і хлопці навколо, здається, теж отримують від цього задоволення.

Ейджизм, цей підступний привид, що переслідує периферію нашого суспільства, безсумнівно, повинен кинути свою тінь і на ведмежу спільноту. Можливо, дорогу з двостороннім рухом і дебати між поколіннями можна пом’якшити за допомогою гумору і пам’ятки про те, що справа не лише у зовнішньому вигляді, але й у спільному товаристві. Ми, як колектив, стикаємося з думкою про те, що краса, бажаність і доречність, здається, з віком прискорено втрачаються. Чи зморшки несуть на собі тягар суспільного осуду, чи ми піднімаємо один одного, святкуючи прожитий досвід, закарбований у нашій шкірі? Я особисто віддаю перевагу останньому. Особливо, якщо ми пам’ятаємо, як нам казали, що наші тіла не відповідають зразку. А як щодо старих тіл?

Тож я запитав Майка: як змінилося поняття краси та привабливості у ведмежій спільноті з плином часу, і як це впливає на ваше почуття власної гідності?

Головне – знайти баланс, цінуючи як життєву силу молодості, так і багатство, що приходить з віком. Колись ми були бунтарями, давали відсіч мейнстрімним нормам краси, які виштовхували нас на узбіччя деяких гей-барів. Якщо ти не був худим, делікатним чи стриженим, ти був поза грою. Сьогодні ми приймаємо більше типів фігур, віку та зовнішності. Мені приємно бачити, що все більше хлопців входять до клубу “красивих чуваків”. Особисто для мене це змінило мою самооцінку.

У просторах, де все зосереджено на зовнішньому вигляді, може бути важко орієнтуватися на різницю у віці. Я намагаюся прийняти свою автентичність. Я вірю, що вік – це частина моєї подорожі, і бодіпозитивність означає також визнання мого власного досвідченого тіла, історій, викарбуваних на моїй шкірі.

Бодіпозитив – це не просто словосполучення, це суспільний зсув, що штовхає вперед. Наші тіла пройшли через багато чого, і вони заслуговують на безпечні простори, на кшталт тих, які багато хто намагається курувати, організовуючи ведмежі збори. Не існує універсального підходу, і ми б не хотіли, щоб було інакше.

Передаючи естафету: Надання повноважень наступному поколінню

На цю тему поділився Крейг: Що стосується того, щоб залишити щось для дитинчат майбутнього, то я б із задоволенням передав нашу історію, чи то через старе добре спілкування віч-на-віч, чи через віртуальний обмін. Розумієте, коли ми починали цю пригоду наприкінці 90-х, все було інакше. Сьогодні все набагато краще, і я хочу, щоб вони це знали. Ми проклали гарний шлях туди, де ми є зараз, і це була захоплююча подорож. Майбутнє може мати свої повороти, але те, як ми пройшли цей шлях разом, – це історія, якою варто поділитися. Нехай вони знають, як це було, як все змінилося, і як це все на краще. Вип’ємо за подорож!

Досвід і мудрість – це дари, якими варто ділитися. Пообіцяймо собі спробувати відчути себе комфортніше в ролі наставників чи протеже, довірених осіб чи дебютантів. Ми всі можемо бути ведмежатами, які мандрують власними шляхами, або старшими ведмедями, які діляться пройденим шляхом. Ці теоретичні взаємодії мене дуже заінтригували, тож я пішов далі і запитав свого друга:

У ведмежих барах, на вечірках і зборах, як ти сприймаєш динаміку відносин між старшими і молодшими ведмедями? Чи є помітні зміни поколінь?

Ви знаєте, що ведмежа спільнота почалася з вихваляння чоловічої сили та мужності? Ну, ця ідея була з самого початку, але зараз ми намагаємося вписатися в те, як змінюється суспільство.

Люди іноді закидають мені “ок бумер”, коли думають, що наші погляди дещо старомодні. У такі моменти я просто сміюся і жартую. Ведмежа спільнота – це суміш різних людей, і ми всі розуміємо, що відбувається. Справа в тому, що ми не повинні стояти на шляху суспільного прогресу

Коли я стикаюся з критикою, я завжди наголошую на важливості протистояння будь-якому негативу. Ми – спільнота для всіх, незалежно від того, як вони висловлюються. Не круто судити про чиюсь цінність, виходячи з власних уподобань щодо чоловіків.

Я люблю казати всім, що треба бути відкритими. Розуміти і цінувати різні форми самовираження – ось про що йдеться. До нашої спільноти приєднуються небінарні ведмеді, квір-ведмеді, навіть деякі квір-жінки. Ми відходимо від старих ідей, і це добре. Справа не лише в тому, щоб бути ведмедем, а в тому, щоб бути частиною чогось, що поважає і включає всіх.

З роками наше тіло може змінюватися, але одне залишається незмінним – мудрість, яку ми накопичуємо. Кожна зморшка розповідає історію. Наша спільнота подолала сором та ізоляцію, щоб стояти гордо та рішуче. Ми не повинні припиняти нашу спадщину, кидаючи виклик статус-кво та збагачуючи наратив про ЛГБТК+.

Можливо, приймаючи неминуче, ми зможемо переосмислити, що означає дорослішати у світі, який часто воліє, щоб ми застигли в часі. Зрештою, якщо ведмеді чогось і можуть нас навчити, так це того, що краса не обмежується юністю, а справжня сутність бажаності виходить за межі віку. Тож вип’ємо за майбутню подорож, за зморшки від сміху та сріблясті вуса, за мудрість, яка приходить з кожним роком. Тому що, можливо, просто можливо, старість у ведмежій спільноті – це більше про прийняття подорожі, ніж про втечу від місця призначення.

Белтран Горісбергер

Джерело


Публічні сторінки клубу “Ukrainian Bears”:

Instagram – https://www.instagram.com/ukrainian_bears
Facebook – https://www.facebook.com/Ukrainianbears/
Telegram – https://t.me/vedmednyk
Тік-Ток – https://www.tiktok.com/@vedmednyk

Розваги та знайомства:

Instagram “Bears of Ukraine” – https://instagram.com/bears.ukraine
Facebook – https://www.facebook.com/groups/BearsUA/
Telegram – https://t.me/joinchat/G4LtF0KdvNOtMVuUQeuNFw 
Telegram 18+ – https://t.me/+UT–kFgAN2i8sRg4

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією