США: Штат Юта забороняє транс* перехід неповнолітнім

Сенат штату Юта остаточно схвалив серію законопроектів, якими введе заборони на транс* перехід для неповнолітніх. У п’ятницю, 20 січня, після напружених дебатів сенатори проголосували 21 проти 7, попри сильний тиск з боку ЛГБТ-організацій та представників Демократичної партії.

Перший законопроект забороняє лікарям надавати дозвіл на початок так транс* переходу, а отже призупиняє можливість виписувати рецепт на препарати, котрі блокують статеве дозрівання. Також не допускатимуться будь-які операції для зміни статевих органів всім, хто не досяг 18 років, навіть якщо батьки дитини підтримуватимуть перехід.

Другий законопроект скасовує юридичну реєстрацію дітей і підлітків не відповідно до їх статі, а отже в школі чи в інших установах, як мінімум до 18 років, громадян ідентифікуватимуть тільки із їх біологічною статтю, а не за гендером.

Третій — забороняє школам приховувати від батьків дитини інформацію про ідентифікацію останньої як трансгендера.

Минулого тижня в ході парламентських слухань сенатор Майкл Кеннеді заявив, що процедурам підтвердження статі «не вистачає достатнього довгострокового дослідження» та висловив занепокоєння, бо «в країні спостерігається радикальний і небезпечний поштовх для дітей використати варіант медичних послуг».

Подібну позицію озвучив і губернатор Спенсер Кокс, який заявив, що його влаштовує законопроект: «Наукова спільнота висловила обґрунтоване занепокоєння щодо довгострокового впливу операцій і ліків на трансгендерну молодь в штаті».

Транс*спільнота вважає, що такі закони штату спричинять більше смертей, адже транс*персони частіше вчиняють самогубство. Так, згідно з даними Національного опитування США про психічне здоров’я ЛГБТ-молоді Юти у 2022 році показало, що 56% транс*персон у штаті серйозно думали про спробу самогубства.

Подібну заборону вже підтримали сенатори та губернатор Флориди, але її противники намагаються скасувати це рішення через суд. Наразі розпочалися судові слухання і можливо в Юті підуть подібним шляхом.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією