Справу про побиття ЛГБТ-активіста в Латвії передано до суду

“Ми повинні бути щасливі, але поки що є тільки тривога”, – сказав Лівая Амарейн, дізнавшись, що справу про його побиття передано до суду. Наслідки побиття відчутні, а події 4 травня серйозно підірвали здоров’я Лівая.

У вівторок, 7 листопада, Державна поліція Латвії повідомила, що завершила розслідування кримінальної справи за фактом побиття молодої людини 4 травня в Даугавпілсі, і станом на 1 листопада матеріали кримінальної справи передано до прокуратури.

Підозрюваному висунуто обвинувачення в хуліганстві, пов’язаному із заподіянням потерпілому тілесних ушкоджень за обтяжуючих обставин, зокрема на ґрунті соціальної ненависті, заявили в поліції.

Нагадаємо, що 4 травня, після 22:00 на Стропській естраді в Даугавпілсі на ЛГБТ-активіста Лівая Амарейна і його друзів напали двоє невідомих. Активісту завдали понад 20 ударів по голові.

Лівай живе недалеко від Стропського лісу в Даугавпілсі, і ввечері з двома друзями вони вирушили погуляти на Стропську естраду.

“Один із наших друзів відійшов, нас залишилося двоє… Тут до нас підійшов молодий чоловік зі світлим кучерявим волоссям. Він був у стані сильного сп’яніння і попросив дати йому телефон зателефонувати. Ми дали йому скористатися телефоном, і коли він це робив, він помітив, що на заставці в мого друга встановлена фотографія хлопця. Він запитав, чи ми геї, ми відповіли ствердно”, – розповідає постраждалий Лівай.

За словами Лівая, спочатку чоловік навіть подякував хлопцям за допомогу, після чого висловив стурбованість їхньою безпекою. У цей час під’їхав його друг на електросамокаті, і вже почалася відкрита агресія: перший чоловік почав обзивати, а потім бити Лівая, а другий у цей час залякував його друга, щоб той не викликав поліцію.

Зрештою поліцію все ж вдалося викликати, а нападники втекли при її наближенні.

Пізніше Лівай Амарейн отримав постанову Державної поліції про припинення кримінальної справи.

У постанові йдеться про те, що слідство дійшло висновку, що дії нападника під час конфлікту не були спрямовані на грубе порушення громадського порядку і спокою або на провокування серйозного і образливого конфлікту без приводу або з використанням незначного приводу.

У постанові також зазначено, що агресивна поведінка нападника “не була спрямована на заподіяння тілесних ушкоджень і побиття із заздалегідь обдуманою метою, а була об’єктивно спровокована під час конфлікту раптовим розвитком взаємних неприязних стосунків, які, зі свого боку, були спровоковані нездоланними суперечностями між сторонами з питання про сексуальну орієнтацію“.

Це рішення викликало шквал обурення в суспільстві, і 28 липня, прокуратура Латгальського окружного суду скасувала постанову про припинення кримінального процесу у зв’язку з побиттям ЛГБТ-активіста Лівая Амарейна в Даугавпілсі.

На думку прокуратури, рішення припинити справу було ухвалено передчасно, тому підлягає скасуванню як необґрунтоване. Поліція не з’ясувала всіх обставин скоєного правопорушення і не провела всіх можливих слідчих дій для з’ясування об’єктивної істини, тому кримінальну справу відновлено. Встановлено, що особа, яка керувала процесом, не дала додаткової оцінки діям підозрюваного у зв’язку з розпалюванням соціальної ненависті та ворожнечі.

Знову порушену кримінальну справу скеровано до слідчого відділу Південнолатгальської дільниці Латгальського регіонального управління Державної поліції для подальшого досудового розслідування.

Як зазначає даугавпілський портал “Чайка”, рішення відновити справу було закономірною реакцією – завдяки розголосу в ЗМІ ситуація з Ліваєм викликала суспільний резонанс, нею також занепокоївся і Мін’юст.

“Іронічно, що все це сталося через день після нашого пікету “Байдужість вбиває” за ратифікацію Стамбульської конвенції, – сказав після свого побиття Лівай. – Адже ми якраз домагаємося, щоб наша влада затвердила конвенцію, що захищає найуразливіші верстви суспільства від насильства”.

У 28-річного активіста було констатовано забої м’яких тканин голови. Ще в нього розбиті ніс, губи, набряки по обидва боки обличчя, він погано чув одним вухом і насилу пересувався. Його друг дістав удар в обличчя.

“Зберігається висока тривожність, нав’язливі спогади про те, що трапилося. Труднощі з концентрацією уваги, важко запам’ятовувати нову інформацію. Мені також хочеться уникати подібних ситуацій, я відчуваю емоційне заціпеніння. Легше піддаюся емоційному роздратуванню, навіть мінімально схожі ситуації викликають страх. Часто виникає безсоння”, – поділився потерпілий.

“Я вдячний, що в Нідерландах у мене є можливість пройти терапію, яка покривається страховкою, а також мені допомагають соціальні працівники. Зараз я не можу самостійно справлятися з повсякденними справами”, – розповів Лівай.

Державна поліція нагадує, що жодна людина не вважається винною доти, доки її провину в скоєнні кримінального правопорушення не буде доведено в установленому законом порядку.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією