Спортивні вболівальники у Великій Британії більш привітні до ЛГБТК+, ніж будь-коли

Ставлення спортивних фанатів до ЛГБТК+ спільноти кардинально змінилося, показує нове дослідження компанії Stonewall, яка відзначає десятиріччя своєї кампанії Rainbow Laces.

Щоб відсвяткувати 10-річчя кампанії, Stonewall випустив спеціальне Glitter-видання своїх культових Rainbow Laces, а також три нові версії, що підкреслюють індивідуальність бренду: Men Loving Men (MLM) Laces, Genderfluid Laces та Aro Laces.

Дослідження, проведене компанією Walnut ICM на замовлення ЛГБТК+ благодійної організації, показало, що британці все частіше приймають ЛГБТК+ людей у своїх спортивних спільнотах.

Дані показують, що 74% з 12 мільйонів спортивних фанатів, які бачили кампанію Rainbow Laces у 2022 році, вважали ЛГБТ+ людей частиною спортивної спільноти, що на 68% більше, ніж у попередньому році. Це також порівняно з 58% вболівальників, які не бачили кампанію.

Водночас понад три чверті (78%) респондентів заявили, що їх не збентежило б, якби їхній улюблений гравець зізнався в тому, що він гей, а 60% були б раді грати разом з партнером по команді, який є трансгендером.

Однак, як показує дослідження, тут є ще багато роботи.

Трохи більше п’ятої частини (21%) спортивних уболівальників все ще вважають, що коментарі, спрямовані проти ЛГБТК+, є нешкідливими, і майже чверть (24%) заявили, що не будуть протистояти комусь, хто робить гомофобні коментарі на спортивному заході.

Щодо того, наскільки спорт є дружнім до ЛГБТК+ спортсменів, 36% опитаних сказали, що спорт є дружнім до лесбійок і бісексуальних жінок, 33% сказали, що спорт є дружнім до геїв і бісексуальних чоловіків, і лише 23% відчули, що спорт є дружнім до транс-спортсменів.

Спортсмен у райдужних шнурках в рамках кампанії Stonewall проти гомофобії у спорті (Кер Робертсон/Гетті)

Майкл Ганнінг, професійний плавець і чемпіон Stonewall, сказав, що вплив кампанії на спорт був “неймовірним”.

Він сказав:

“За цей час плавання, спорт, якому я також присвятив своє життя, зробило значний крок до кращої підтримки ЛГБТК+ спортсменів, і зараз ми бачимо рекордну кількість відкритих і гордих квір-спортсменів, які приймають свою сексуальність і відчувають себе бажаними в спорті.

У дитинстві спорт, на жаль, був ворожим місцем для багатьох ЛГБТК+ людей, і я часто відчував, що не можу бути собою.

Ось чому було так надихаюче бачити справжні зміни, які люди та спортивні організації зробили за ці роки, щоб зробити спорт гостинним простором для всіх”.

Він продовжив: “З початком зворотного відліку до Олімпійських ігор 2024 року в Парижі увага до спорту буде прикута як ніколи, але ми не можемо бути самозаспокоєними.”

“Занадто багато ЛГБТК+ спортсменів все ще відчувають страх змагатися як справжні люди. Дуже важливо, щоб ми всі продовжували боротися за те, щоб спорт став грою для всіх“.

Ліз Уорд, директорка програм Stonewall, сказала:

“Коли я вперше побачила кампанію Rainbow Laces у 2013 році, я не усвідомлювала, що футбол, спорт, який я люблю, має значення для мого існування, не кажучи вже про те, що я повинна бути там. Сила наочності є широкою та позитивною.

Сьогодні все відчувається по-іншому. Зараз більше відкритих ЛГБТК+ спортсменів, ніж будь-коли раніше, і наші дані показують, що настрій на трибунах змінюється: майже три чверті вболівальників, які бачили нашу кампанію, тепер вважають ЛГБТК+ людей частиною спортивної спільноти.

Це неймовірний поворот – але, спираючись на старе футбольне кліше, ми не можемо сидіти склавши руки і захищати свої позиції, оскільки в усьому світі ми бачимо, як швидко права ЛГБТК+ можуть бути відкинуті назад. Ми всі повинні зробити свій внесок, щоб спорт став грою для всіх”.

Роббі де Сантос, директор із зовнішніх зв’язків Stonewall, сказав: “Я працюю над кампанією Rainbow Laces вже вісім років і думаю, що ми всі можемо по праву пишатися позитивними змінами у ставленні до ЛГБТК+ людей у спорті. Але є ще все, заради чого варто грати.”

На всіх рівнях, від масового спорту та спортзалу до елітного, все ще існує багато бар’єрів, які змушують ЛГБТ+ людей ухилятися від участі, і якщо ми хочемо дійсно зробити спорт доступним для всіх, ми повинні перетворити “Веселковий шнурок” із символу інклюзії на спосіб мислення“.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією