Спікер парламенту Грузії звинуватив опонентів у небажанні обговорювати закон проти ЛГБТ-пропаганди
Спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі стверджує, що опоненти влади та неурядовий сектор не виявляють бажання брати участь в обговоренні нової ініціативи правлячої партії – законопроєкті проти “ЛГБТ-пропаганди та псевдоліберальних цінностей”.
“З боку опозиції підозріле мовчання, факт, що вони або уникають цього питання, або хочуть применшити його важливість. Однак насправді це зовсім не жарт і ми маємо справу з серйозним питанням. Ще 5-10 років тому ніхто не міг собі уявити, що прем’єр-міністру Великої Британії доведеться говорити і доводити, що жінка – це жінка, а чоловік – це чоловік. Як би смішно це не звучало, але ситуація у Великій Британії сьогодні така, що про це змушений говорити прем’єр-міністр. Наш досвід також показує, що за допомогою різного фінансування це просочується в Грузію”, – зазначив він.
Спікер парламенту зазначає, що саме для уникнення розвитку схожого з Великою Британією сценарію “Грузинська мрія” запропонувала провести відкриту дискусію:
“Важливо прояснити, якою є позиція грузинського суспільства. Саме тому ми запропонували абсолютно відкриту дискусію всім, чи то опозиція, чи то навіть неурядовий сектор, зайнятися цим питанням, викласти свою позицію, свою думку з цього приводу, і ми бачимо, що вони ховаються. Суспільство все це бачить. Вони поїдуть до найближчих сіл і міст перед виборами і отримають відповідь за це мовчання, тому що мовчання з цього питання означає підтримку пропаганди”.
Шалва Папуашвілі загострив увагу на неурядовому секторі:
“Що стосується сектору НУО, то тут немає нічого дивного. Пам’ятаю, ще під час конституційної реформи 2017 року, коли шлюб було визначено як союз чоловіка і жінки, була навіть публічна спільна заява неурядових організацій, які виступали проти визначення шлюбу як союзу між представниками двох різних статей на тій підставі, що одностатевий шлюб має бути дозволений… Це серйозна тема, яку обговорюють у різних країнах світу, і ми не повинні потрапляти в ситуацію, в якій інші країни вже опинилися, коли їм важко вибратися з цього порочного кола, а потім доводиться робити заяви на рівні прем’єр-міністрів”.
Спікер парламенту заявляє, що мета ініціативи правлячої партії – “з одного боку, права людини було повністю забезпечено, а з іншого, було забезпечено і права суспільства, захищені від хибної пропаганди”.