Синод Православної Церкви Америки виступив проти гей-шлюбів

У ПАЦ вважають, що одностатеві стосунки не можуть бути освячені Церквою, оскільки є однозначно гріховними.

Священний Синод Православної Церкви Америки виступив із заявою, в якій засудив одностатеві стосунки, повідомляє офіційний сайт ПАЦ.

Зібравшись під головуванням Блаженнішого Митрополита Тихона, Священний Синод зробив заяву, в якій сказано, що «шлюб є ​​моногамним і гетеросексуальним».

«У цьому шлюбі сексуальні стосунки між чоловіком і дружиною є вираженням їхньої любові, благословленої Богом. Такий Божий план для чоловіка і жінки, створених на Його образ і подобу, від початку, і таким залишається Його план на всі часи. Будь-яка інша форма сексуального вираження за своєю природою безладна і не може бути благословена Церквою жодним чином, прямо чи опосередковано».

При цьому Священний Архієрейський Синод висловив «пастирську турботу і батьківську любов до всіх бажаючих прийти до Христа і які борються зі своїми пристрастями, спокусами і запинаючими гріхами, хоч би якими вони не були», оскільки «Церква – це лікарня для хворих», а «наш Господь прийшов як лікар, щоб зцілити хворих».

Священний Синод ПАЦ стверджує, що Святе Письмо та отці Церкви «ясно і безпомилково сповідують, що Бог створив людину двох статей, чоловічої і жіночої, за образом Своїм, і що доброчесні й чисті статеві стосунки зберігаються в узах шлюбу одного чоловіка й однієї жінки».

Священний Синод закликав тих, що «страждають пристрастю одностатевого потягу, до життя непохитної чесноти та покаяння, того самого життя чесноти та покаяння, до якого в Христі покликане все людство».

Також у документі сказано, що всі священнослужителі, богослови та миряни всередині Православної Церкви в Америці ніколи не повинні «суперечити цій чіткій моральній позиції Церкви».

«Ми відкидаємо будь-які спроби створити богословську основу, яка б нормалізувала одностатеві еротичні стосунки або спотворила б дану Богом людству сексуальну ідентичність», – сказано в документі.

На думку Синоду єпископів ПАЦ, «ті, хто вчить оманам (про допустимість одностатевих стосунків, – Ред.), стають співучасниками гріха тих, кого вони спокушали або не виправили, і тому повинні шукати відпущення цього гріха у таїнстві святої Сповіді», в іншому разі вони будуть піддані церковним покаранням.

«Таким чином, ми, Священний Синод Єпископів Православної Церкви в Америці, на завершення ще раз стверджуємо, що всі клірики, богослови, вчителі та миряни Православної Церкви в Америці не повинні навчати нічого іншого, як повноті Православної віри, яка є повнота спасительної істини», – наголошується в заяві.

Синод також нагадав, що двері храмів ПАЦ відчинені для всіх, але «прийом у Церкву і постійне спілкування у Христі біля святої Чаші призначено для тих, хто прагне жити життям покаяння та смирення у світлі цих богоданних істин, узгоджуючи себе із заповідями Божими».

Нагадаємо, що архієпископ Елпідофор, голова Архієпископії Фанара в США, під час візиту до Греції хрестив двох дітей одностатевої сім’ї. Ця ситуація викликала скандал у Греції. Елладська Церква пообіцяла подати скаргу патріарху Варфоломію, оскільки архієпископ Елпідофор не повідомив митрополиту Гліфадському Антонію, що батьки дітей – геї.

Пізніше фанаріотський богослов Іоанн Хрисавгіс заявив, що «час говорити про секс і гендер у Церкві».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією