Сінгапур ухвалив антидискримінаційний законопроект для працівників без захисту ЛГБТ людей
Закон про справедливість на робочому місці набуде чинності у 2026 або 2027 році.
Парламент Сінгапуру у середу (8 січня) ухвалив закон про захист працівників від дискримінації після тривалих дебатів і закликів включити до нього більше груп працівників.
Хоча члени парламенту одноголосно підтримали законопроект про справедливість на робочому місці, вони запитали, чому він охоплює лише «захищені характеристики», перелічені в законодавстві, а не всі форми дискримінації.
У вівторок міністр пояснив, що на п’ять сфер, охоплених законопроектом, припадає 95% скарг, що надходять до органів влади, і що для тих, хто не потрапляє в ці сфери, як і раніше доступна посередницька допомога Тристороннього альянсу за справедливі і прогресивні практики зайнятості (TAFEP). Закон охоплює дискримінацію за віком, національністю, расою та статтю, серед інших ознак.
«Я хочу ще раз підкреслити, що цей законопроект – це лише початок. TAFEP відстежуватиме, аналізуватиме та ділитиметься інформацією про отримані та вирішені скарги та справи – як за законопроектом, так і за TGFEP (Тристоронніми рекомендаціями щодо справедливої практики працевлаштування). Це дозволить нам більш змістовно обговорювати та приймати рішення щодо наших наступних кроків», – сказав він.
Однак депутати звернули увагу на те, що пункт про гендер включає дискримінацію за сімейним станом, вагітністю або обов’язками по догляду, але не включає дискримінацію за сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, що змусило деяких з них запитати, чому спільнота лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів (ЛГБТ) була виключена із законопроекту.
Пан Луїс Нг (PAP-Nee Soon) сказав, що дослідження показують, що такі працівники вже стикаються зі значною дискримінацією на робочому місці.
«Чи говоримо ми ЛГБТ-людям, що вони не захищені від дискримінації на робочому місці за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності? Чи говоримо ми роботодавцям, що це нормально – дискримінувати когось через його сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність?», – запитав він.
Кандидатка у депутати Уша Чандрадас також висловила занепокоєння ЛГБТ-спільноти з мистецької спільноти з приводу цього виключення.
«Якщо вдатися до крайнощів, дехто може сприйняти це як потурання уряду такому виду дискримінації на робочому місці. Це також може ненавмисно дати сигнал роботодавцям, що такі дискримінаційні практики залишаться практично безкарними», – сказала вона.
У вівторок пані Хе Тінг Ру (WP-Sengkang) також закликала включити до законопроекту дискримінацію ЛГБТ-працівників. За її словами, це виключення «суперечить» заявам міністрів, зробленим під час скасування статті 377А Кримінального кодексу, про те, що «геї заслуговують на гідність, повагу, прийняття» і «не заслуговують на стигматизацію через свою сексуальну орієнтацію».
Д-р Тан зазначила, що дискримінація на робочому місці є неприпустимою, в тому числі по відношенню до ЛГБТ, і такі випадки будуть і надалі розглядатися в рамках TGFEP.