Секс-скандал в Ірані: чиновник, який відповідає за ісламські цінності, відсторонений через відео з іншим чоловіком

Іранського регіонального чиновника, який відповідає за дотримання ісламських цінностей, відсторонили від виконання обов’язків через відеозапис, на якому, як стверджують дехто, він займається сексом з іншим чоловіком.

Відеозапис, де може бути зображений Реза Цагаті – голова Департаменту ісламської культури в провінції Гілян (вона розташована на березі Каспійського моря і межує з Азербайджаном), було опубліковано в інтернеті. Першим його поширив опозиційний телеграм-канал, редактор якого пообіцяв і далі викривати іранських чиновників.

Особи людей на записі остаточно не підтверджено, проте Цагаті було звільнено з посади до з’ясування всіх обставин справи.

Відео активно поширюється в соціальних мережах і викликає безліч коментарів. Багато хто зазначає, що Цагаті був засновником культурного центру, який займається пропагандою благочестя і носіння хіджабу.

У суботу міністр культури Ірану Мохаммад Мехді Есмаїлі заявив, що до появи відео жодної негативної інформації про регіонального чиновника у нього не було.

Тим часом Департамент ісламської культури Гіляна 22 липня зробив заяву, в якій йдеться про “підозри щодо проступку”, імовірно, вчиненого Цагаті. Влада повідомляє, що справу “передано на ретельний розгляд правоохоронних органів” і закликає не використовувати відео “для ослаблення славного культурного фронту ісламської революції”.

Деякі користувачі соцмереж пишуть, що відсторонення Цагаті – це свідчення того, наскільки по-різному влада Ірану ставиться до чиновників і до звичайних жителів країни, яких звинувачують у причетності до ЛГБТ-спільноти, або до жінок, які порушують ісламський дрес-код.

В Ірані гомосексуальні стосунки заборонені законом, максимальне покарання за таке порушення – це смертна кара. Вища міра покарання в цих випадках застосовується рідко, проте члени ЛГБТ-спільноти постійно стикаються з дискримінацією.

Жінки також зазнають покарань за відмову носити хіджаб – ісламську хустку, що приховує волосся.

У вересні минулого року Іран охопили масові протести, викликані смертю молодої жінки Махси Аміні.

Аміні була заарештована поліцією моралі за неправильне носіння хіджабу і померла, як стверджують її рідні та активісти, після побиття. Влада продовжує стверджувати, що вона померла від серцевого нападу.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією