Сан-Марино стало першою країною, головою якої є відкритий гей

Найстарішу у світі республіку Сан-Марино тепер очолює відкритий гей – одним із двох призначених капітанів-регентів став 58-річний Паоло Ронделлі, повідомляють Euronews.

Капітани-регенти – глави держави та уряду в Сан-Марино. Ця посада аналогічна посаді консула Римської Республіки. Генеральна рада обирає двох капітанів-регентів, які зазвичай належать протиборчим партіям, на шість місяців: з 1 квітня та 1 жовтня кожного року.

Ронделлі – відомий у країні політик, депутат парламенту Сан-Марино, у минулому посол країни у США, а також ЛГБТ-активіст. У світі вже є відкриті геї, які очолюють уряди: це прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’є Беттель та прем’єр-міністр Сербії Ана Брнабіч, проте Ронделлі – перший гомосексуал, який є главою держави.

Для Сан-Марино це майже революційний крок уперед, зважаючи на те, що до 2004 року гомосексуальність тут каралася тюремним ув’язненням. Лише у 2016 році тут відбулося юридичне визнання одностатевих пар, і лише минулого року було легалізовано аборти.

Сан-Марино – одна з найменших країн світу, у якої проживає лише 35 000 людина. З усіх боків країну оточує італійський регіон Емілія-Романья. Поряд із Андоррою, Ліхтенштейном та Монако це одна з небагатьох середньовічних європейських міст-держав, що збереглися до наших днів. Засновано Сан-Марино було у 301 році.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією