Рікі Мартіну виповнюється 53: його боротьба за автентичність і перетворення з «мачо-латиноамериканця» на ЛГБТ-ікону

Пуерториканець, який 24 грудня святкує свій 53-й день народження, зараз є невтомним захисником гендерного розмаїття та прав людини. Але до цього він стикався з тиском і перешкодами у боротьбі за свою ідентичність. Важкий шлях, який він пройшов, щоб зізнатися світові та музичній індустрії у своїх найпотаємніших бажаннях.

За останні три десятиліття Рікі Мартін став однією з найвизначніших постатей у поп-музиці та справжньою іконою у боротьбі за права ЛГБТК+. Однак до цього йому довелося пройти через роки тиску і невдоволення в ЗМІ, щоб розкрити свої смаки в плані сексуальності: чим більше культурне проникнення в світ, тим більше зростала невизначеність щодо його уподобань. Пуерториканець, який народився 24 грудня 1971 року, був свідком і протагоністом як еволюції музичної індустрії, так і соціальної трансформації щодо видимості та прав квір-людей, тих, хто відкидає всілякі гегемоністські класифікації бінарної гендерної системи.

Початок його музичної кар’єри був пов’язаний з певними побоюваннями. Пуерториканський гурт Menudo, учасником якого був Рікі, був «створений» для успіху. Менеджмент гурту встановив суворі правила для учасників, зокрема, вікові обмеження: наприклад, вони мали бути віком від 12 до 15 років. Це правило означало, що склад гурту постійно змінювався, і за роки існування через нього пройшло майже 40 різних виконавців. Рікі Мартін був учасником Menudo з 1984 по 1989 рік, період, коли гурт не лише здобув міжнародну славу, але й відзначився цими суворими правилами, нав’язаними його менеджментом, та насильницькою динамікою, яка, за свідченнями деяких колишніх учасників, була частиною «формули успіху». Група, відома своїм мінливим складом через правило «вікового цензу», була, незважаючи на свій успіх, токсичним середовищем у багатьох відношеннях.

За лаштунками відбувалися «жахливі речі», пов’язані з молодим складом. Ці шокуючі подробиці з’явилися в документальному серіалі HBO «Menudo: вічно молоді», що вийшов у 2022 році. Колишній менеджер Едгардо Діас нібито був винен у більшості зловживань, яких зазнали хлопці, вимагаючи, щоб їхні батьки відмовилися від батьківських прав. Діас заперечував ці звинувачення. У серіалі колишній учасник групи Анхело Гарсія пояснив, що він зазнав сексуального насильства від людини, пов’язаної з командою Menudo. Колишні учасники гурту Енді Бласкес та Джонатан Монтенегро пригадали не менш тривожні подробиці нападу з боку людей з продюсерського складу гурту.

У цьому контексті особливо складною є справа Рікі Мартіна. Хоча співак був одним з найуспішніших і визнаних членів Menudo, він не брав участі в документальному фільмі і не коментував публічні звинувачення, висунуті його колишніми колегами. Це призвело до спекуляцій щодо його досвіду роботи в групі та його позиції щодо ймовірних зловживань. Протягом усієї своєї кар’єри він підтримував чистий публічний імідж і зосереджував свої зусилля на таких питаннях, як права людини, сім’я і психічне здоров’я, без прямих посилань на події, що сталися під час його перебування в «Menudo». І, хоча Рікі ніколи не говорив про деталі, група мала великий вплив на його подальшу кар’єру. Покинувши гурт, він пішов сольно і швидко зарекомендував себе як ікона латиноамериканської музики з такими хітами, як Livin’ la Vida Loca та She Bangs. Однак час, проведений з Menudo, залишається важливою частиною його історії, і вплив, який він мав на його життя, як у професійному, так і в особистому плані, є предметом спекуляцій. Хоча він не підтвердив, чи зазнавав прямого насильства, розповіді його колишніх колег по групі проливають світло на складні умови, в яких перебували деякі з них під час його перебування в колективі.

Дехто вважає, що Рікі вирішив не бути причетним до ймовірних зловживань, пов’язаних з «Menudo», аби захистити свою сім’ю та власний імідж. Відсутність Рікі Мартіна в документальному фільмі викликала підозри. Вважається, що його мовчання з цього приводу може бути пов’язане з бажанням уникнути повторного переживання минулих травм, в той час як інші вважають, що це може бути стратегічним рішенням, щоб зберегти свій публічний імідж недоторканим. У той же час, він підкреслив, що його досвід у молодіжному гурті був сумішшю «хороших і поганих часів», не вдаючись у подробиці про негативні моменти. Однак в останні роки він використовував свою платформу, щоб висловлюватися з питань насильства над дітьми та захисту прав ЛГБТ+, що можна інтерпретувати як непрямий спосіб демонстрації солідарності зі своїми колишніми колегами по групі Menudo.

Тиск громадськості, що змушує вийти з шафи

Шлях Рікі Мартіна до самоприйняття не був легким. Пуерториканець розповідав про індустрію розваг як латиноамериканський гей поп-артист у своїх мемуарах та численних інтерв’ю. Він детально розповідав про дослідження своєї сексуальності, називаючи її «складною», кажучи, що «коли я зустрічався з жінками, я був закоханий у них. І я люблю жінок». Він розповів, що оточуючі тиснули на нього, щоб він розкрив більше, ніж йому було комфортно: «Я ненавидів, коли люди намагалися змусити мене відкритися, коли я не був готовий. Це було дуже боляче і дуже підштовхувало мене не робити цього». Він також пояснив, що боявся реакції громадськості на оголошення про свою сексуальну орієнтацію.

Рікі Мартін був одним з перших латиноамериканських артистів рівня суперзірки, який відкрито заявив про свою сексуальну орієнтацію. Однак це рішення далося йому нелегко. Протягом багатьох років співак жив під постійним тиском засобів масової інформації та шанувальників_ць, які спекулювали на його сексуальній орієнтації; він відчував себе затиснутим між власною ідентичністю та страхом втратити свою кар’єру. Він був дуже потайливим щодо свого приватного життя, і питання про його сексуальність стали постійною складовою кожного його кроку. Неодноразово співак доходив до того, що казав, що, хоча його приваблюють жінки, є щось глибше в його єстві, що він не може ігнорувати.

У своїх мемуарах «Я» (2010) він поділився, що роками був збентежений своєю сексуальністю. Однак він також згадав, що протягом своєї кар’єри не лише відчував тиск з боку ЗМІ, але й стикався з індустрією, де образ «героя-гея» був необхідним для успіху, особливо як ікона латиноамериканської музики, Мартін знав, що його цільовий ринок не готовий прийняти артиста-гея, і це змушувало його побоюватися наслідків.

Незважаючи на тиск з боку свого оточення, Рікі оголосив про свою сексуальну орієнтацію за власним бажанням 17 березня 2010 року в особистому повідомленні, розміщеному на його веб-сайті: «Я з гордістю можу сказати, що я щасливий гей. Я благословенний бути тим, хто я є». Це стало поворотним моментом не тільки в його особистому житті, але й в історії латиноамериканської естради. Виконавець La mordidita порушив табу в той час, коли індустрія все ще боролася з репрезентацією геїв у поп-музиці, особливо в Латинській Америці.

Зізнання Рікі було сприйнято як акт хоробрості і, перш за все, як спосіб вирватися з кайданів публічного життя, контрольованого очікуваннями інших людей. Послання було теплим, чесним і надихаючим. Мартін висловив думку, що це не був «героїчний вчинок», а просто особисте звільнення, яке дозволило йому нарешті жити справжнім життям.

Новина була сприйнята неоднозначно. Багато шанувальників похвалили його за мужність, а інші, особливо в ЛГБТ+ спільноті, побачили в його жесті важливий крок до видимості і прийняття геїв-артистів у типовому «мачо-латиноамериканському» світі. Однак він також зіткнувся з критикою з боку більш консервативних секторів, які не могли прийняти сексуальну орієнтацію такої мегазірки.

Пізніше співак сказав, що страх перед реакцією громадськості був однією з найбільших перешкод для камінг-ауту. «Я не був готовий до негативних коментарів, критики чи втрати прихильників», – зізнався він. Однак, зрештою, він зрозумів, що, врешті-решт, найважливіше – бути вірним самому собі. Після свого визнання Рікі Мартін став активним захисником прав ЛГБТ+ і став прикладом для наслідування для тих, хто, як і він, опинився між очікуваннями суспільства та своєю справжньою ідентичністю. З цього моменту Мартін занурився у свою активну діяльність та підтримку гендерного розмаїття та прав людини. У 2010 році, невдовзі після оголошення про свою гомосексуальність, він заснував Фонд Рікі Мартіна, місією якого є боротьба з торгівлею людьми та захист прав вразливих дітей і підлітків.

Його боротьба проти упереджень

У 2000 році американська журналістка і телеведуча Барбара Волтерс тиснула на нього, щоб він розповів правду про свою сексуальну орієнтацію, перш ніж він був готовий. Співак говорив про те, наскільки травматичним було інтерв’ю, але вже тоді було зрозуміло, що йому було некомфортно відповідати на запитання. Рікі вагався з відповіддю після того, як ведуча заявила, що Мартін може «покласти край чуткам» про його сексуальну орієнтацію. «Я міг би сказати, як багато артистів, «так, я гей», а міг би сказати «ні, я не гей», – сказав він у прямому ефірі. А потім зізнався, що не в змозі відповісти.

Рікі сказав, що навіть через десятиліття йому все ще незручно вести цю розмову. «Я навіть відчував себе трохи скривдженим, тому що не був готовий зробити камінг-аут», – зізнався він, додавши, що якби йому дали шанс переграти той момент, він би розповів всю правду в тому інтерв’ю, тому що було так добре, коли він нарешті це зробив. Волтерс відмовилась від запитання, сказавши, що хотіла би забрати його назад, визнавши, що воно вийшло за межі дозволеного.

Після того, як Рікі Мартін відкрито заговорив про свою сексуальну орієнтацію, він продемонстрував свою любов до чоловіка Джвана Йосефа, з яким був одружений сім років. У червні 2021 року вони позували разом на обкладинці журналу CAP 74024, чим співак поділився у своєму Instagram. Але те, що мало стати незабутнім моментом для пари, не було добре сприйнято читачами, які залишили гомофобні повідомлення. Ненависть дійшла до того, що співакові довелося виступити із заявою на адресу тролів у соціальних мережах: «Тиждень тому я завантажив кілька фотографій зі своїм чоловіком для спеціального випуску журналу Cap 74024. Це був чудовий досвід для нас обох, щоб відсвяткувати нашу гордість. Чого я не очікував, особливо після всієї роботи, яку ми проробили за стільки років, так це того, що багато людей будуть видаляти нас або коментувати в принизливій манері». Музикант також сказав, що він співчуває тим, хто відчуває себе розгубленим внаслідок жорстокого поводження та упереджень.

Сім’я і батьківство

Після того, як Рікі Мартін розповів правду, він продовжує відкрито говорити про своє особисте життя, особливо про свою роль батька. У 2008 році, незадовго до свого публічного оголошення, співак став батьком двійні, Маттео і Валентино, за допомогою сурогатного материнства. Поява дітей дала йому новий погляд на життя.

У 2018 році Рікі одружився з Джваном Йосефом, сирійсько-шведським художником, і у них народилося ще двоє дітей, Ренн і Люсія, перш ніж вони розлучилися в липні 2023 року. У своїх соціальних мережах він ділився ніжними моментами зі своєю сім’єю, ставши прикладом для наслідування для багатьох людей, які прагнуть привернути увагу до своїх сімей. Рікі неодноразово згадував, що його процес самоприйняття був не лише фізичним чи суспільним, але й духовним. В інтерв’ю він говорив про свій зв’язок з вірою, любов до медитації та важливість піклування про своє емоційне благополуччя. Цей особистісний ріст мав вирішальне значення для остаточного прийняття своєї ідентичності та повноцінного життя, яким він сьогодні, у свої 53 роки, насолоджується без упереджень, як він завжди цього хотів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар