Рада Європи ухвалила декларацію про запобігання гендерно зумовленому насильству

Тридцять вісім держав-членів Ради Європи у п’ятницю схвалили Дублінську декларацію, яка деталізує низку заходів для сприяння гендерній рівності з метою запобігання домашньому, сексуальному та ґендерно зумовленому насильству.

Про це йдеться в пресрелізі Ради Європи, який є в розпорядженні “Європейської правди”.

Дублінська декларація спирається на вже ухвалену Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок (відому як Стамбульська конвенція) та експертних висновків щодо її імплементації.

Підписанти декларації, серед яких є і Україна, взяли на себе зобов’язання активно просувати культуру, що відкидає ґендерну дискримінацію та насильство, сексизм, ґендерні стереотипи та ґендерно зумовлені владні відносини у публічній та приватній сферах.

Також підкреслюється необхідність забезпечити, щоб стратегії запобігання та протидії насильству щодо жінок також враховували особливу роль чоловіків та хлопчиків, впровадити їх у навчальні програми, заохочувати відповідну освіту в усіх сферах тощо.

Дублінська декларація також містить заклик до держав, які ще не підписали та ратифікували Стамбульську конвенцію, зробити це й посилити зусилля з імплементації чинних міжнародно-правових стандартів у сфері ґендерної рівності та протидії насильству щодо жінок.

Нагадаємо, Стамбульська конвенція була укладена у 2011 році. Її ратифікували 37 країн-членів Ради Європи, що дозволило їй набути чинності в цих країнах. Вірменія, Болгарія, Угорщина, Латвія, Литва, Словаччина, Чехія та Угорщина – як і Європейський Союз в цілому – підписали, але ще не ратифікували Конвенцію. Азербайджан досі не підписав Конвенцію, а Туреччина денонсувала її у березні 2021 року.

Як відомо, 20 червня Верховна рада підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції, а наступного дня президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією