У Перу спалахнули протести після того, як транс*, небінарні та інтерсекс- люди були класифіковані як психічно хворі згідно з указом міністерства охорони здоров’я країни.
У п’ятницю (17 травня), в Міжнародний день боротьби з гомофобією, біфобією і трансфобією (IDAHOBIT), активісти руху за сексуальне розмаїття влаштували пікет перед Міністерством охорони здоров’я країни з вимогою до уряду скасувати цей указ.
Хоча гомосексуальність є легальною в Перу, і існують деякі закони проти дискримінації, країна все ще не визнає одностатеві шлюби.
Указ, підписаний президентом Перу Діною Болуарте, визначає “транссексуалізм” і “розлад гендерної ідентичності у дітей” як психічні захворювання.
У ньому “дворольовий трансвестизм”, “фетишистський трансвестизм” та “інші розлади гендерної ідентичності” розглядаються в однаковому світлі.
Указ викликав обурення, а директор OutfestPeru Хейнсер Пакайя (Jheinser Pacaya) раніше написав на X/Twitter, що трансгендерна спільнота південноамериканської країни не заспокоїться, доки його не скасують.
Протестувальники також влаштували мітинги біля посольства Перу в Кіто, столиці сусіднього Еквадору.
Під час протестів, які також були приурочені до Міжнародного дня боротьби з гомофобією, біфобією і трансфобією (IDAHOBIT) – дня, який бере свій початок у травні 1990 року, коли Всесвітня організація охорони здоров’я декласивікувала гомосексуальність психічним розладом, – люди тримали плакати, на яких висловлювали свою незгоду із законопроектом.
Інші зібралися разом, щоб лягти на ковдри червоного кольору, створюючи щось схоже на море крові, тримаючи плакати проти декрету.
Минулого тижня сотні людей зібралися в столиці країни, Лімі, на акцію протесту. “Наші життя також цінні, ваша лінь вбиває нас”, – було написано на одному з плакатів.
У своїй заяві минулого тижня міністерство охорони здоров’я заявило, що, незважаючи на указ, ЛГБТК+ люди не повинні піддаватися так званій конверсійній терапії, і вказало на резолюцію 2021 року, яка захищає від цієї практики.
Минулорічне опитування Ipsos показало, що 81% перуанців вважають, що трансгендерні чоловіки і жінки стикаються з “великою кількістю” дискримінації в суспільстві.