«Просувають райдужних хлопців». У Гагаузії (Молдова) «заборонили» ЛГБТ-марш

Депутати Народних зборів Гагаузії (НРГ) на засіданні 25 травня одноголосно ухвалили постанову про «заборону пропаганди нетрадиційних відносин». Таким чином, вони заборонили проведення ЛГБТ-фестивалів на території Гагаузії (автономне територіальне утворення на півдні Молдови). Спочатку цього питання не було на порядку денному НРГ, а текст постанови досі не опублікували на сайті Народних зборів.

Текст ухвали принесли на початку засідання. На сайті НРГ ні до, ні після засідання його не опублікували. Депутат НРГ, голова фракції «Голос Гагаузії» Сергій Чимпоєш лише заявив, що йдеться про «заборону пропаганди нетрадиційних відносин».

Присутня на засіданні заступника голови Виконкому Гагаузії Олеся Танасогло сказала, що Виконком повністю підтримує традиційні сім’ї. Голова НРГ Дмитро Константинов, у свою чергу, додав, що в цьому «єдині вся Гагаузія, Виконком та Народні збори».

Депутат від фракції «Голос Гагаузії» Григорій Кадин запропонував у період проведення прайду у Молдові (13-19 червня) провести у Гагаузії День сім’ї, кохання та вірності. “Треба всім дружно сходити до церкви, потім провести в кожному населеному пункті концерти“, – заявив Кадин. У відповідь на це його колега із фракції Михайло Железогло нагадав, що таке свято вже відзначається 8 липня.

Депутат від Блоку комуністів та соціалістів Петро Фазли назвав прайд «сатанинським, диявольським» заходом. «Статистики провели аналіз, і, виявляється, на всій земній кулі таких хворих людей 7%. Чому решта більшості повинна йти на поводу у цих людей, і ми повинні бути свідками цих заходів?» – Заявив Фазли. Також депутати говорили про те, що уряд Молдови просуває «райдужних хлопців» і має радитися з Гагаузією щодо прийняття подібних рішень.

У результаті за заборону ЛГБТ-маршів у Гагаузії проголосували одноголосно. Текст ухвали досі не опублікували.

Нагадаємо, у 2013 році на території Гагаузії було прийнято місцевий закон «Про забезпечення принципів рівноправності, справедливості та об’єктивності». Згідно з ним, на території Гагаузії заборонено одностатеві шлюби, а також усиновлення дітей одностатевими парами.

Зазначимо, що на національному рівні в Молдові також не можна зареєструвати одностатевий шлюб. Проте у Молдові з 2012 року діє закон «Про забезпечення рівності», який поширюється на всю країну. Згідно з документом, забороняються дискримінація на основі «раси, кольору шкіри, національності, етнічного походження, мови, релігії чи переконань, статі, віку, обмежених можливостей, поглядів, політичної приналежності, а також на основі будь-якої іншої подібної ознаки». Окремий пункт закону також говорить про те, що заборона дискримінації на основі сексуальної орієнтації застосовується у сфері зайнятості та працевлаштування.

Координаторка програм центру Genderdoc-M, який організовує прайд у Кишиневі, Анжеліка Фролов написала, що гагаузькі депутати не можуть створювати закони, які також суперечать Конституції Молдови.

«Гагаузія не може створювати закони, що суперечать Конституції Республіки Молдова. Місцевим депутатам слід розібратися зі своїми забобонами у приватному порядку. З фахівцями. Забобонам не місце у законодавчих органах», — написала Фролов.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією