Президентка Грузії допустила заборону діяльності проросійських і гомофобних агресивних груп

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі допустила можливість заборони діяльності проросійських груп у країні.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на “Грузия Online“.

Зурабішвілі коментувала сутички 5 липня 2021 року, які влаштували противники ЛГБТ-прайду. Пів сотні співробітників ЗМІ тоді постраждали, у тому числі помер оператор Лексо Лашкарава.

Зурабішвілі заявила, що проросійські, насильницькі, гомофобні та агресивні угруповання посилилися, і це абсолютно неприпустимо та завдає шкоди європейській перспективі країни.

“Пройшов рік після подій 5 липня, сьогодні суспільство, як і раніше, чекає на притягнення злочинців до відповідальності. Це та реальність, на основі якої у цей період посилилися проросійські, насильницькі, гомофобні та агресивні групи. Зміцнилися в країні, 20% територій якої окуповані Росією, що є абсолютно неприпустимим. Їхнє посилення завдає шкоди нашій європейській перспективі”, – заявила вона.

Зурабішвілі зазначила, що у країні з демократичними принципами заборона таких організацій може бути останнім, крайнім кроком. Однак, заявила вона, виходячи з принципів демократичних країн така заборона може стати необхідною.

“Перш ніж ухвалити це крайнє рішення, кожен має взяти свою частку відповідальності, і має бути неприйнятним захист цієї групи та заохочення їхньої проросійської та антиєвропейської пропаганди”, – заявила президентка Грузії.

Народний захисник Грузії підготувала позов із вимогою заборони партії “Консервативний рух”, заснованої телеканалом Alt-Info. Партію було створено організаторами насильства 5 липня 2021 року.

Омбудсмен вважає, що заяви партії містять ознаки повалення конституційного ладу, розпалюють ворожнечу, заохочують насильство та самі виявляють ознаки насильства.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією