Президент Сербії назвав причину заборони прайду у Белграді

Прайд у Белграді було скасовано через загрозу заворушень, заявив президент Сербії Олександр Вучич 10 вересня за підсумками засідання Ради національної безпеки.

«Ми враховуємо тяжкість ситуації, в якій є країна. Ми стурбовані ситуацією у сфері безпеки. Становище важке, ми не хочемо бачити жодних заворушень», – сказав він.

Як додав Вучич, МВС республіки у встановлений законом термін винесе рішення про заборону прайду, організатори мають право його оскаржити.

Нагадаємо, Бєлград був обраний місцем проведення EuroPride три роки тому. Столиця Сербії мала стати першим містом у південно-східній Європі, яке прийняло б цей фестиваль. Проти прайду виступили жителі країни та церква.

Раніше близько 50 тисяч мешканців Белграда вийшли на вулиці, щоб підтримати “традиційні сімейні цінності”, висловивши протест проти ЛГБТ-заходу.

Організатори EuroPride заявили, що заходи у його рамках все одно відбудуться, але без маршу. У зовнішньополітичній службі ЄС зазначили, що закликають сербську владу продовжити контакти з організаторами, і з нетерпінням чекають остаточного позитивного рішення.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією