Прем’єр-міністр Японії звільнив свого помічника через гомофобні висловлювання

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда звільнив свого помічника Масайоші Араї, який сказав, що не хотів би жити поруч з ЛГБТ-парами, і заявив, що дозвіл одностатевих шлюбів у країні призведе до того, що багато хто її покине.

Про це повідомляє ВВС, передає Zmina.

До звільнення Араї казав, що питання, повʼязані з одностатевими шлюбами, слід розглядати через їхній ймовірний вплив на “традиційні сімейні структури”.

Кішіда назвав ці висловлювання “обурливими” та “зовсім несумісними” з політикою його уряду. 

Відомо, що Японія все ще значною мірою повʼязана зі стереотипними гендерними ролями та сімейними цінностями. Крім того, вона є єдиною країною G7, яка не визнає одностатевих шлюбів. Однак дослідження, проведене Japan Broadcasting Corporation у 2021 році, показує, що 57% опитаних японців підтримують одностатеві шлюби.

За останні декілька років низка одностатевих пар з різних частин країни також подавала позови, стверджуючи, що заборона одностатевих шлюбів порушує конституцію Японії.

Нагадаємо, що в жовтні 2022 року в столичному уряді Токіо почали приймати заявки на реєстрацію в системі партнерств, що спрямована на офіційне визнання прав одностатевих пар.

Система партнерств наразі доступна для пар, старших за 18 років, у яких принаймні один з партнерів належить до ЛГБТ-спільноти та проживає в Токіо. У разі навчання в закладі освіти громадянство не має значення.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією