Правляча партія в Грузії має намір боротися з “ЛГБТ-пропагандою”

Опозиція в парламенті Грузії відмовляється брати участь у розробці законопроекту щодо “захисту суспільства від псевдоліберальної ідеології”

Правляча партія “Грузинська мрія” заявила, що протягом двох тижнів внесе до парламенту законопроєкт, який, на думку його авторів та ініціаторів, “захистить суспільство від псевдоліберальної ідеології та її неминучих шкідливих наслідків“. У партії влади вважають, що це питання має регулюватися законом, але в такий спосіб, щоб не були ущемлені права громадян, гарантовані Конституцією Грузії.

“Права кожного нашого громадянина повинні і будуть захищатися принципово, незалежно від способу життя. Однак цілеспрямована пропаганда нетрадиційного способу життя – це те, за що ми несемо відповідальність перед грузинським суспільством і його майбутнім. Усі ті, хто відчуває відповідальність за ці цінності, зобов’язані і закликаються брати активну участь у цьому процесі, підтримати цю ініціативу, яка буде спрямована проти псевдоліберальної ідеології та її впливу”, – заявив лідер парламентської більшості Мамука Мдінарадзе.

При цьому опоненти цієї ініціативи вбачають прямий зв’язок між планами “Грузинської мрії” і діями російської влади. Нагадаємо, що в листопаді минулого року на вимогу Мін’юсту Верховний суд росії визнав екстремістським неіснуючий “міжнародний рух ЛГБТ” і заборонив його на території рф. Засідання тоді відбулося в закритому режимі без представника відповідача.

Проте в правлячій партії Грузії відкидають ці інсинуації і пропонують опозиції взяти “активну участь” у розробці законопроєкту, який, як заявляють у “Грузинській мрії”, забезпечить захист прав людей, що надають перевагу “нетрадиційному способу життя”, і в той самий час “захистить від ЛГБТ-пропаганди”.

Але в опозиції не виявилося охочих брати участь в обговоренні цього законопроекту. Як заявив лідер опозиційної партії “Громадяни” депутат Алеко Елісашвілі, це питання неактуальне для грузинського суспільства, і що “Грузинська мрія” намагається перед виборами переключити увагу громадян із реальних проблем на “неіснуючі”.

В іншій опозиційній партії “Стратегія Агмашенебелі” назвали законодавчі плани “Грузинської мрії” “ініціативою зневірених фарисеїв”, яка має на меті отримати на виборах голоси консервативно налаштованих громадян.

У відповідь у “Грузинській мрії” заявили, що в опозиції “немає сміливості” визнати існування проблеми ЛГБТ-пропаганди. Як наголосив лідер парламентської більшості Мамука Мдінарадзе, за кілька днів після пропозиції “Грузинської мрії” долучитися до процесу, парламентська опозиція все ще “не представила свої міркування” щодо того, як треба захистити права ЛГБТ-спільноти й водночас не допустити поширення “псевдоліберальної пропаганди”, яку депутат від партії влади прирівняв до педофілії.

“Якщо педофілія є проблемою і закон передбачає за цей злочин найсуворіше покарання, то у випадку ЛГБТ-пропаганди в Грузії немає навіть заборонної адміністративної норми”, – заявив Мамука Мдінарадзе.

Наразі невідомо, яким чином провладна партія пропонує обмежувати ЛГБТ-пропаганду у відповідному законопроєкті, хоча в “Грузинській мрії” запевняють у тому, що новий закон не виявиться перешкодою на шляху євроінтеграції Грузії.

“Або Європа, або ЛГБТ-пропаганда – так питання ставитися не повинно… Ми зможемо стати повноправними членами європейської сім’ї, твердо стоячи на обох ногах, зберігши гідність, прихильність традиціям, національну ідентичність, християнські цінності. Це не повинно становити складності”, – заявили в “Грузинській мрії”.

Нагадаємо, що згідно з результатами останнього опитування Міжнародного республіканського інституту (IRI) (американської неурядової організації, що підтримує розвиток політичних партій, громадянського суспільства, вільних і справедливих виборів), більшість населення Грузії, як і раніше, активно підтримує членство країни в ЄС і НАТО. Так, восени минулого року 86% опитаних IRI заявили про підтримку приєднання Грузії до ЄС, а 79% – до НАТО.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією