Понад 150 000 південнокорейців беруть участь у забороненому марші гордості

Понад 150 000 ЛГБТК+ людей та їхніх союзників вийшли на «Прайд у Південній Кореї 2024», незважаючи на те, що влада вже другий рік поспіль забороняє цей захід.

У той час як понад 35 країн легалізували одностатеві шлюби, включаючи Таїланд, який наближається до схвалення законопроекту, Південна Корея ще не легалізувала одностатеві шлюби або цивільні союзи для своїх ЛГБТК+ громадян.

Але 1 червня квір-спільнота та її прихильники зібралися в Сеулі на 25-ту річницю проведення в країні прайду в 2024 році.

Влада раніше відмовила організаторам прайду в дозволі зібратися на площі Сеула перед будівлею мерії, де традиційно проводяться щорічні міські свята. За повідомленнями, міська влада послалася на конфлікт у розкладі з книжковим ярмарком під відкритим небом.

Тисячі ЛГБТК Південної Кореї та їхніх прихильників взяли участь у щорічному прайді в Сеулі. (Ентоні Уоллес/AFP/Getty Images)

Хоча активісти не мали підтримки мера Сеула О Се Хуна, який заявив, що «особисто не може погодитися з гомосексуальністю», це не завадило сотням тисяч людей зібратися на вулицях столиці.

Головні дороги Сеула, включаючи Намдемун-ро і Уджонгук-ро, були вщерть заповнені учасниками, одягненими в райдужне вбрання, деякі з них розмахували помаранчевими кульками, щоб відзначити цьогорічну тему.

«Кольорова гама символізує проміжну якість між червоним і жовтим. Вона нікуди не належить, а існує незалежно, … подібно до нашого дивного способу буття”, – йдеться у заяві організаторів параду.

Цього року темою прайду був помаранчевий колір. (Chung Sung-Jun/Getty Images)

Такі організації, як посольство США, IKEA та Amnesty International, навіть взяли участь у заході, щоб пообіцяти свою підтримку квір-спільноті.

Організатори Прайду стверджують, що три інші місця, якими керує міська влада Сеула, в тому числі Сеульський історичний музей, також були заборонені для проведення заходу, щоб «запобігти соціальному конфлікту».

За кілька вулиць від місця проведення прайду християнські протестувальники відкидали права ЛГБТК+, тримаючи плакати з написом: «Ні! «Ні!!! Одностатевим шлюбам» і «Країна, побудована кров’ю і потом, руйнується через гомосексуальність».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією