Польща та ЛГБТ: як варшавські священники благословили 10 одностатевих пар

Благословення у варшавському костелі стало першим подібним заходом у Польщі. Проте священники впевнені, що подібні заходи повторюватимуться. Церемонію приурочили до Міжнародного дня боротьби з гомофобією. Священство отримали 10 одностатевих пар.

Історичною назвала ЛГБТ-спільнотіа Польщі подію, що відбулася 17 травня. В одному з варшавських костелів благословили одразу 10 одностатевих пар. Церемонію приурочили до Міжнародного дня боротьби з гомофобією. Подію організували євангелічно-реформатський прихід та фонд Wiara i Tęcza.

Охочих отримати благословення виявилося більше

Костел спеціально прикрасили символікою ЛГБТ – на стіни повісили райдужні паперові серця, а богослужіння відбувалося на прапорі у кольорах веселки.

10 одностатевих пар благословили у Варшаві https://ukranews.com

На самому початку охочих отримати церковне благословіння виявилося небагато та згодом кількість пар суттєво зросла – до десяти.

Саму ж службу провели три священнослужителі: преподобна Галина Радач із Євангелічно-аугсбурзької церкви, преподобний Міхал Яблонський із Євангелічно-реформатської церкви та преподобний Адам Свєжинський із Римо-католицької церкви.

Священники прочитали проповідь, а представники фонду “Віра і веселка”, який виступив одним з організаторів заходу, – молитву та проголосив слова з 1-го послання святого Іоанна. Потому пари, які виявили бажання, отримали церковне благословення.

І хоча воно не дорівнює церковному одруженню, церемонія демонструє лояльність церкви до вибору представників ЛГБТ-спільноти.

Церемонія благословення геїв у Варшаві

У своєму запрошенні на захід євангелічно-реформаторська парафія написала: “Ми будемо молитися за почуття безпеки, поваги та свободи від насильства для ЛГБТ+ людей, які також зазнають дискримінації та агресії в нашій країні”.

Віра допомагає пережити кризу незалежно від орієнтації

Серед благословенних пар були Артур і Ян із Варшави, які познайомилися чотири роки тому через соціальні мережі, а саме Facebook.

Артур – аналітик даних, а Ян працює в одному з варшавських офісів, пише wprost.pl. Хлопці кажуть, що за релігією вони католики, тому раді отримати благословення від римо-католицького священника.

Для нас це благословення дуже важливе. Ми обоє віряни. Віра дозволила нам пережити численні кризи, які виникали в нашому житті. Це ніколи не було просто порожнім ритуалом. Інколи це був найміцніший якір, який тримав нас живими

– каже Артур про себе та свого партнера.

Польська церква та одностатеві союзи

У жовтні минулого року Ватикан видав декларацію “Fiducia supplican”, що дозволяє священнослужителям благословляти одностатеві пари. Умова полягає в тому, щоб така церемонія не мала літургійного характеру.

Тоді ця норма викликала протести багатьох священнослужителів в різних країнах світу – Казахстані, Угорщині, Камеруні, Малаві, Анголі, Нігерії та інших.

Що ж стосується польських священників, то вони офіційно не стали відкидати документа, але заява речника єпископату сфальсифікувала його зміст, стверджуючи, що Ватикан дозволяє благословення лише окремих людей, які живуть у статевій стриманості.

Уряд Польщі підготував законопроєкт про цивільні партнерства

Тим часом у Польщі вже давно підготували урядовий законопроєкт про цивільні партнерства. Однак за словами прем’єр-міністра країни Дональда Туска, така пропозиція не буде винесена на розгляд, поки не з’явиться впевненість, що її підтримають партії, які входять до керівної коаліції. Туск також наголосив, що він не буде змушувати жодного з членів коаліції підтримувати документ.

Уряд складається, хочемо ми цього чи ні, з чотирьох партій, які мають розбіжності в поглядах і дещо різну чутливість щодо абортів і цивільних партнерств.

Слід нагадати, що ухвалення законопроєкту про одностатеві партнерства є однією зі ста конкретних цілей на перші сто днів роботи уряду, оголошених партією Туска “Громадянська коаліція” під час передвиборчої кампанії. Тоді цього питання торкалися й інші політичні сили Польщі.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією