Польща: одностатеві шлюби посилять економіку країни
Одностатеві шлюби посилять економіку Польщі. Так вважає низка авторитетних економістів та юристів країни. Багато хто з них пов’язаний із «реальною економікою».
Одностатеві шлюби посилять економіку Польщі. Таку думку у своєму зверненні висловила група із 40 польських юристів та економістів. Вона направила цю петицію владі країни, пропонуючи легалізувати одностатеві шлюби.
Підписанти вважають, що це не лише правильно з моральної точки зору, а й може сприяти зростанню економіки країни.
Чому одностатеві шлюби посилять економіку?
«Відсутність [одностатевих шлюбів] є економічною дискримінацією щодо деяких домогосподарств у Польщі і негативно впливає на польську економіку», — написали вони у відкритому листі, опублікованому службою новин
«Не бажаючи принижувати інші причини запровадження одностатевих шлюбів, включаючи повагу громадянських свобод та людської гідності, ми хотіли б привернути увагу до важливих правових та економічних аспектів у цьому контексті».
Вони стверджують, що в Польщі, де навіть «громадянські партнерства» заборонені, одностатеві пари стикаються з дискримінацією порівняно з різностатевими, коли йдеться про податки, спадщину, медичне страхування та права, які стосуються дітей та власності.
Це може посилити економічну незахищеність одностатевих пар і в деяких випадках призвести до їхнього переїзду в країни з кращою правовою ситуацією для ЛГБТ, виснажуючи людський капітал Польщі. І тому позитивне рішення щодо сімейних прав ЛГБТ лише посилить економіку країни.
«Дослідження показують, що одностатеві шлюби можуть покращити становище подружжя на ринку праці та збільшити їхній дохід та шанси на володіння будинком,— вважають економісти та юристи. — Підтримка одностатевих шлюбів — це не вираз лібералізму, лівизни чи консерватизму. Це переконання в тому, що їхня відсутність створює невиправдану економічну дискримінацію і що їхнє запровадження може сприяти економічному розвитку Польщі».
Підписанти також відкидають аргумент, який часто висувають консерватори в Польщі, про те, що конституція забороняє запровадження одностатевих шлюбів. Хоча в ній йдеться про «особливий захист шлюбних союзів між чоловіками та жінками», це не виключає введення поряд з ними інших шлюбів.
Серед підписантів звернення – Хенріка Бохняж, колишній міністр уряду та голова «Конфедерації Левіатан», найбільшого об’єднання роботодавців Польщі; Славомир Дудек, головний економіст Форуму громадянського розвитку (FOR); Марчін Матчак, відомий професор права.
Польща є найгіршою в Європі країною для ЛГБТ.
Останні три роки поспіль Польща вважається найгіршою країною в Європейському союзі для ЛГБТ. Особливо, коли мова заходить про їх правовий стан та соціальний клімат, з яким вони стикаються.
Поряд із одностатевими парами, які не мають права створювати юридично визнані партнерські відносини або усиновлювати дітей, ЛГБТ-персони також останніми роками зіткнулися з гучною кампанією проти «ідеології ЛГБТ».
Ця кампанія ініційована та очолюється правлячою національно-консервативною партією «Право і справедливість» (PiS) та частиною католицької церкви. Останні регулярно стрясають скандали, пов’язані з гомосексуальністю.
Проте дослідження показують зростаючу підтримку серед польської громадськості ширших прав, які мають надати ЛГБТ. Цього року опитування показало, що більшість із 64% виступають за легалізацію одностатевих громадянських партнерств чи шлюбів.
Минулого місяця Дональд Туск, лідер найбільшої опозиційної партії «Громадянська платформа», пообіцяв запровадити одностатеві партнерські відносини, якщо він прийде до влади. Друга за величиною опозиційна група «Левиця» підтримує повну рівність у шлюбі.