Під тиском церкви президент Сербії оголосив про скасування прайду у Белграді

Вучич не виключив можливості проведення заходів пізніше.

Президент Сербії Александр Вучич скасував заплановані на 12-18 вересня у Белграді заходи у рамках міжнародного Європрайду.

На прес-конференції Вучич сказав, що визнає загрозу правам ЛГБТ у країні, але уряд, за його словами, зазнав сильного тиску з боку правих груп і представників Сербської православної церкви щодо скасування прайду, передає радіо Свобода.

Вучич не виключив можливості проведення заходів пізніше.

Організатори ж прайду обіцяють, що заходи проведуть, як і планували, попри заборону сербського керівництва.

“Проведення прайду було визнано Європейським судом з прав людини одним із фундаментальних прав. Європрайд у Белграді не буде скасовано і він збере разом тисячі представників ЛГБТ+ з усієї Європи”, – заявила Крістіне Гаріна, яка очолює Асоціацію організаторів Європрайду.

Гаріна закликала сербську владу забезпечити захист учасників майбутнього заходу та не піддаватися тиску його супротивників.

ЛГБТ-прайди у Сербії

Перший ЛГБТ-прайд у Сербії на захист прав геїв, лесбіянок, бісексуалів та трансгендерів відбувся у 2001 році. Тоді відбулися сутички із членами націоналістичних та ультраправих угруповань.

На прайді 2010 року насильство повторилося – постраждали понад сто людей. Третій прайд у країні був організований у 2014 році та пройшов без серйозних інцидентів. Відтоді прайди проходили щорічно та загалом спокійно. Захід скасували лише 2020 року через COVID-19.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією