Перший відкритий єпископ-гей Джин Робінсон заявив, що Бог “покликав його з шафи

Минуло понад 20 років, як науковець Джин Робінсон увійшов в історію і став першим відкритим єпископом-геєм у християнській церкві.

Уродженець штату Кентуккі, який перебуває на пенсії, став світовою фігурою, коли його обрали єпископом у 2003 році для служіння в єпархії Нью-Гемпширу Єпископальної Церкви.

В той історичний день він одягнув бронежилет під єпископське облачення і того ж вечора отримав свою першу погрозу вбивством. Пізніше його назвали найнебезпечнішою людиною в англіканській церкві.

Джин Робінсон увійшов в історію 20 років тому, коли став першим відкритим єпископом-геєм. (Пітер Макдіармід/Гетті)

Хоча в той час це було суперечливо – навіть спонукало сотні парафій покинути Єпископальну Церкву – це спричинило рух. Відтоді Робінсон присвятив своє життя відкриттю Церкви для ЛГБТК+ спільноти і навпаки.

Сьогодні в Церкві є п’ять відкритих єпископів-геїв – досягнення, яке Робінсон жартома називає своєю “спадщиною”.

Робінсон оголосив про своюгомосексуальність в 1986 році – через 13 років після того, як його висвятили на священика.

У новому інтерв’ю для CBS News Робінсон сказав, що залишатися закритим для нього не здається можливим, і що саме Бог “покликав його вийти з шафи”.

Хоча він, можливо, і був першим відкритим геєм-єпископом, 76-річний Робінсон сказав в інтерв’ю виданню, що він точно не був першим геєм.

“Нас було багато, давайте будемо відвертими, – сказав він. “Я просто перший відкритий гей”.

Робінсон визнав себе геєм у 1986 році – через 13 років після того, як був висвячений на священика. (Getty Images)

Пояснюючи, що дало йому відвагу вийти на сцену після рукоположення, він сказав: “Це жахливо – стояти на кафедрі і заохочувати людей жити справжнім життям, коли ти знаєш, що сам не є справжнім. Ось чому я відчув, що Бог покликав мене вийти з шафи“.

Згадуючи про суперечки, які виникли після цього, він сказав: “Ми забуваємо, наскільки це була велика справа, як важко це було, скільки людей було проти, і який біль це завдало багатьом людям“.

Хоча він волів би, щоб його знали як “доброго єпископа”, а не “єпископа-гея”, Робінсон каже, що знав, що це не від нього залежить.

“Засоби масової інформації збиралися зробити з мене єпископа-гея, хотів би я цього чи ні. Тому я вирішив, що якщо я буду єпископом-геєм, то я буду найкращим єпископом-геєм, яким тільки можна бути!”

Сьогодні Робінсон може з приємністю озиратися назад на вибір, який він зробив, на життя, яке він прожив, і на людей, яких він надихнув.

“Я відчув, що Бог покликав мене вийти з шафи”, – сказав єпископ у відставці Джин Робінсон про свій камінг-аут (Getty Images).

За свою невтомну працю як в ЛГБТК+ спільноті, так і в Церкві, він вже був вшанований невеликою каплицею, збудованою на його честь в єпископальній церкві Святого Томаса.

Усередині каплиці є сховище для праху обраних членів громади, повідомляє CBS. І там вже стоїть скринька з ім’ям Робінсона.

Є щось прекрасне в тому, щоб знати, що все вже вирішено, – сказав єпископ у відставці.

І це, знаєте, зовсім поруч з вівтарем каплиці єпископа Джина Робінсона. Хіба я можу бажати чогось більшого?

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією