Пентагон розгляне питання про почесне звільнення ветеранів-геїв, яким було заборонено служити за законом “Не питай, не кажи”

Міністерство оборони США розгляне можливість надання почесного звільнення понад 30 000 ЛГБТ ветеранам, яким було заборонено служити в армії через їхню сексуальну орієнтацію, як свідчать юридичні документи, подані в понеділок.

Почесне звільнення може дати ветеранам право на медичні та інші пільги.

Департамент і п’ять позивачів спільно подали заяву на затвердження, що відкриває нову вкладку врегулювання, яке покладе край запропонованому колективному позову 2023 року про порушення конституційних прав військовослужбовців на належну правову процедуру і рівний захист. Міністерство оборони заперечило порушення.

Політика Пентагону, відома як «Не питай, не кажи», яка діяла з 1993 по 2011 рік, забороняла відкритим геям і бісексуалам проходити військову службу і передбачала «не почесне» звільнення тих, хто розкрив свою сексуальну орієнтацію.

Згідно з угодою, поданою до федерального суду Сан-Франциско, Міністерство оборони створить для ветеранів спрощену процедуру вилучення інформації про їхню сексуальну орієнтацію з документів, що подаються при звільненні з військової служби. Міністерство також погодилося розглянути прохання про переведення ветеранів у категорію «почесних».

Челсі Корі з юридичної фірми Haynes Boone, одна з провідних адвокаток у цій справі, заявила агентству Reuters, що включення сексуальної орієнтації ветеранів у документи свідчить про навмисну дискримінацію.

Звільнення, зазначене як «не почесне», може перешкоджати ветеранам в отриманні різних пільг, включаючи медичне обслуговування, кредити, можливості працевлаштування і допомогу в оплаті навчання.

Корі зазначила, що врегулювання дозволить деяким постраждалим нарешті отримати доступ до медичних та інших пільг для ветеранів.

Угода має бути затверджена суддею Джозефом Сперо, слухання якого заплановане на 12 лютого.

Міністерство оборони та Міністерство юстиції США не відповіли на запити про коментарі.

Близько 14 000 людей були звільнені з армії США за програмою «Не питай, не кажи». Понад 20 000 інших були звільнені з 1980 року через їхню реальну або передбачувану сексуальну орієнтацію, згідно з документами, поданими в позові.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар