Парламент Гани наблизився до прийняття жорсткого анти-ЛГБТ законопроекту

У середу парламент Гани зробив значний крок вперед до гомофобії, проголосувавши за законопроект, спрямований на подальше обмеження прав ЛГБТ-людей.

Законодавці відхилили пропозицію замінити тюремне ув’язнення за гомосексуальні стосунки альтернативними заходами, такими як консультування, приєднавшись до коаліції християнських, мусульманських і традиційних ганських лідерів, які підтримують це законодавство.

Законопроект, який підтримала більшість законодавців, має на меті запровадити суворі покарання до 10 років ув’язнення за просування прав ЛГБТ+ людей. Гей-секс вже карається в Гані до трьох років ув’язнення, а запропонований законопроект збільшує покарання до п’яти років.

Депутат від правлячої партії Олександр Афеніо-Маркін відкликав запропоновану ним поправку після того, як вона була відхилена, висловивши занепокоєння тим, що ув’язнення людей за злочини, пов’язані з ЛГБТ, може загострити проблему, а не вирішити її.

Законопроект, який вважається одним з найсуворіших у своєму роді в Африці, буде доопрацьований, перш ніж його буде винесено на голосування в парламенті. Для того, щоб він став законом, необхідне схвалення президента, але президент Нана Акуфо-Аддо не повідомив, чи підтримає він його.

Прихильники законопроекту прагнуть прийняти його до березня, що посилить побоювання всередині ЛГБТ-спільноти Гани, яка вже стикається з широким розповсюдженням зловживань і ворожості. Активісти попереджають, що запропоноване законодавство інституціоналізує дискримінацію та насильство щодо ЛГБТ+, що перегукується із занепокоєнням, висловленим Організацією Об’єднаних Націй у 2021 році.

У майбутньому законодавстві планують проводити паралелі з анти ЛГБТ-законами Уганди, які передбачають суворі покарання, такі як смертна кара за “гомосексуальність за обтяжуючих обставин”. Активісти засудили такі закони за увічнення насильства і дискримінації, що призвело до міжнародних наслідків, таких як призупинення фінансування з боку таких організацій, як Світовий банк.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар