Паралізований Джек Яблонскі, легенда хокею, зробив камінг-аут

Джек Яблонскі, легендарний хокеїст з Міннесоти, який після травми працює в клубі НХЛ “Лос-Анджелес Кінгз”, зізнався, що він гей.

У 2011 році, коли Джеку Яблонський (Jack Jablonski) було 16 років, він грав за шкільну хокейну команду. Під час матчу внаслідок зіткнення з іншим хокеїстом він отримав травму і з того часу паралізований та пересувається в інвалідному візку.

Яблонський розповів про свою гомосексуальність в інтерв’ю The Athletic. Емоційне визнання також з’явилося в мікроблозі спортсмена:

“Я відчуваю, що вперше в житті я щасливий і сповнений надій на майбутнє. Нарешті я чесний із собою, нарешті усвідомив, хто я є. Здорово бути собою і не турбуватися про те, щоб постійно ховатися в тіні”.

За словами Яблонскі, з підліткового віку він намагався придушити свої почуття, живучи серед типових качків-спортсменів, постійно вселяючи собі:

“…Що завгодно, але тільки не це… Неправда, що я гей. Я спортсмен у чотирьох видах спорту . У мене немає жодних стереотипних інтересів геїв. Я не один з них. Я мужик”. Обговорити проблему не було з ким, а потім сталася травма…

Однак він залишився у спорті, закінчив університет та приєднався до відділу комунікацій команди. Він фахівець із цифрового медіа-контенту, бере участь у подкастах, веде веб-серіали та радіопередачі. Також тренує юніорську команду “Кінгз”. Зрештою, він сподівається здобути керівну посаду в команді НХЛ.

Після аварії Яблонський зосередився на тому, щоби пристосуватися до життя в інвалідному візку. Особливо тяжко було під час ізоляції від пандемії COVID-19. НХЛ припинила свою роботу у березні 2020 року. Живучи в Ермос-Біч, передмісті Лос-Анджелеса, далеко від своїх друзів і сім’ї, Яблонський впав у депресію і думав про самогубство. Зламати ситуацію допомогла розмова з відкритим геєм хокеїстом Люком Прокопом. Яблонський написав Прокопу влітку 2021 року, коли той щойно здійснив камін-аут. Прокіп відповів і підтримав.

“Знає він це чи ні, але Люк Прокоп зробив для мене неймовірно багато, – сказав Яблонський. – Я відкрився йому і поговорив з ним. Я поставив йому купу запитань і розпитав, як у нього все склалося, а він тільки й робив, що хвалив все, особливо те, як до нього ставилися в команді, що допомогло мені прийти до тями”.

Потім Яблонський зв’язався зі своїм найкращим другом шкільних років Заком Хейлом, який сказав, що гомосексуальність Яблонський для нього не має значення, додавши, що, на його думку, друзі та родина Яблонський відчують те саме.

Потім, у серпні 2021 року, Яблонський розповів про гомосексуальність батькам, Майку та Леслі Яблонський. Вони здивувалися, але прийняли сина. Його брат Макс мав схожу реакцію.

Тепер Яблонський отримав підтримку клубу НХЛ “Лос-Анджелес Кінгз”. Він продовжує збирати кошти через свій фонд для фінансування досліджень травм спинного мозку. Він ніколи не мав романтичних відносин, але він відкритий для цього.

“…Я шукаю можливість рухатися вперед у житті професійно, емоційно, особисто і просто мати можливість бути тим, ким я хочу бути. Через те, що я пережив у минулому, я вважаю, що найкращий спосіб зробити це – просто розповісти про мене все”, – сказав Джек Яблонскі.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією