Папа Римський позбавив кардинала-гомофоба зарплати у Ватикані та субсидованої квартири

Папа Франциск позбавив відставного кардинала Реймонда Берка зарплати і права на субсидовану квартиру у Ватикані.

Кардинал Берк, який виступає проти ЛГБТК+, був одним з найголосніших критиків звернення Папи Римського до квір-спільноти та інших ліберальних рухів.

Минулого тижня Франциск заявив на зустрічі керівників ватиканських офісів, що він виступає проти Берка, тому що він є джерелом “роз’єднаності” в церкві“, – повідомляє Associated Press, посилаючись на анонімне джерело. Станом на вівторок Берк не отримував жодних повідомлень про ці дії, повідомив AP його секретар. Речник Ватикану, з яким зв’язалася The New York Times, не підтвердив і не спростував цю інформацію.

“Майже відразу, як тільки Папа Франциск очолив Римо-католицьку церкву в 2013 році, – зазначає Times, – Берк “став його провідним критиком зсередини церкви, ставши де-факто антипапою для розчарованих традиціоналістів, які вважали, що Франциск розмиває доктрину”.

Зовсім недавно Берк був одним з п’яти кардиналів у відставці, які поставили Папі питання про його позицію з різних питань, включаючи рівність шлюбу і одностатеві союзи, жінок у священстві, а також про те, хто є вищим світським авторитетом Католицької Церкви. Франциск відповів, що він буде відкритий до певної форми благословення одностатевих союзів, хоча він сказав, що вони не повинні вважатися шлюбом, і сказав, що висвячення жінок “може бути об’єктом вивчення”. Однак він не вніс жодних остаточних змін.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар