Опра Вінфрі на церемонії GLAAD Media Awards вшанувала пам’ять брата-гея, який помер від СНІДу

В емоційній промові під час церемонії нагородження GLAAD Media Awards в Лос-Анджелесі в четвер увечері Опра Вінфрі зі сльозами на очах вшанувала пам’ять свого покійного брата Джеффрі Лі, який помер від СНІДу в 1989 році, коли йому було 29 років.

“Зростаючи в той час і в тій спільноті, в якій ми жили, ми не знали мови, щоб розуміти або говорити про сексуальність і гендер так, як ми це робимо зараз”, – сказала Вінфрі, приймаючи нагороду “Авангард” за союзництво з ЛГБТК-спільнотою від правозахисної групи. “У той час я дійсно не знала, наскільки глибоко мій брат засвоїв сором, який він відчував через те, що був геєм. Я б хотіла, щоб він дожив до цих вільних часів і був тут зі мною сьогодні ввечері”.

Потім Вінфрі, одна з найвідоміших і найуспішніших жінок у світі, розповіла про те, як вона використовувала свою платформу протягом останніх чотирьох десятиліть – включаючи своє шалено популярне денне ток-шоу “Шоу Опри Вінфрі”, яке виходило з 1986 по 2011 рік – для того, щоб посилити голоси ЛГБТК і розвіяти дезінформацію про ВІЛ/СНІД, яка непропорційно впливає на геїв, бісексуальних чоловіків і трансгендерних жінок.

Вона згадує, як у 1987 році приїхала зі своїм синдикованим ток-шоу до Вільямсона, Західна Вірджинія, і провела міські збори після того, як дізналася, що місцева влада закрила громадський басейн через те, що туди пішов плавати чоловік, хворий на СНІД.

Вони закрили весь басейн, і місто ополчилося проти нього, тому що він пішов туди плавати зі своєю сестрою, і це викликало такий резонанс, що з’явилася повсюдна дезінформація і необґрунтований страх“, – сказала вона. “Ми привезли туди все наше шоу, а також медичного експерта … ми навели факти і спробували стерти деякі упередження“.

Потім Вінфрі згадала, як повернулася до Вільямсона понад два десятиліття потому, у 2010 році, щоб знову відвідати цю громаду і “допомогти людям протистояти їхнім переконанням щодо гомосексуальності, і побачила як особистісне зростання, так і відсутність особистісного зростання, що відбулося“.

Майже через десять років після своєї першої поїздки до Вільямсона, за словами Вінфрі, вона вирішила знятися в історичному епізоді ситкому Еллен Дедженерес “Еллен” у 1997 році.

Мені зателефонувала Еллен і попросила зіграти роль терапевта в її шоу, оскільки вона була відкритою і стала першою головною гей геройкою (first gay lead character) в американському телевізійному шоу“, – згадує вона.

За її словами, найбільше її тоді здивував потік листів, сповнених ненависті, які вона отримала після цього.

Це було до соціальних мереж, – додала вона. “Люди насправді записували, платили за марку і надсилали поштою свою ненависть і обурення“.

З моменту заснування телеканалу Oprah Winfrey Network, або OWN, у 2011 році, Вінфрі показувала глядачам документальні фільми про трансгендерних людей, зокрема “Становлення Чаза” у 2011 році та “Я – Джаз” у 2015 році. У 2021 році в програмі “Розмова з Опрою” на Apple TV вона також зазначила: “Еліот Пейдж довірив мені поділитися радістю свого переходу, що допомогло відкрити розуміння викликів, страхів і тиску, з якими стикається наша трансгендерна молодь сьогодні“.

Наприкінці своєї майже 10-хвилинної промови Вінфрі заявила, що продовжить “підтримувати і продюсувати проекти, в центрі яких – ЛГБТК-сюжети“, а також “наймати квір- і транс-кінорежисерів, щоб вивести на екран автентичних персонажів“.

“Коли ми можемо бачити один одного, по-справжньому бачити один одного, коли ми відкриті для підтримки правди інших людей, це робить життя повним, багатим, яскравим для всіх нас”, – сказала вона. “Це те, що я хотіла б, щоб мій брат Джеффрі міг відчути – світ, який бачив би його таким, яким він був, і цінував би його за те, що він приніс у цей світ”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар