Омбудсмен: правове становище ЛГБТ+ людей у Грузії залишається серйозною проблемою
“Незважаючи на наявні законодавчі гарантії та механізми захисту прав людини, правове становище ЛГБТ+ осіб у Грузії, як і раніше, є серйозною проблемою, особливо доступ до охорони здоров’я, освіти, працевлаштування, забезпечення свободи зібрань і вираження поглядів у публічному просторі“, – йдеться в заяві Офісу омбудсмена Грузії, опублікованій 17 травня у зв’язку з Міжнародним днем боротьби з гомофобією і трансфобією.
За заявою Офісу омбудсмена, саме в контексті свободи вираження думок ЛГБТ+ осіб у справах, що розглядаються проти Грузії, Європейський суд з прав людини наголошує “на обов’язку влади використовувати всі можливі засоби, наприклад, за допомогою публічних заяв без жодної двозначності відстоювати толерантну, примирливу позицію“.
На цьому тлі Офіс звертає увагу на “образливі” вирази та вирази, що “містять мову ненависті”, зроблені останнім часом публічними особами, і заявляє, що це “перешкоджає створенню рівноправного середовища в країні та заохочує дискримінацію“.
Крім того, за заявою Офісу омбудсмена, “ситуацію погіршує той факт, що групу ЛГБТ+ осіб взагалі не згадують у документах державної політики, розроблених з метою захисту прав людини”. “(Таким чином), необхідно, щоб усі відповідальні органи забезпечували ефективне превентивне реагування на факти порушення прав ЛГБТ+ людей“, – йдеться в заяві.