Одностатеві шлюби можуть легалізувати в Індії

Верховний суд Індії незабаром винесе історичне рішення стосовно легалізації одностатевих шлюбів. Для мільйона пар це рішення може змінити життя.

Суд готується до розгляду низки клопотань про рівність шлюбу, прийнявши до розгляду низку справ, які перебувають на розгляді нижчестоящих судів.

В Індії шлюб регулюється набором релігійних законів, які відносяться до колоніальної епохи та різняться залежно від віросповідання. А також світським законом, який називається Особливим законом про шлюб. Обидва визначають шлюб як союз чоловіка та жінки. Легалізація одностатевих шлюбів вимагатиме перегляду правової системи Індії, заявив уряд.

Клопотання будуть розглянуті 13 березня. Є всі шанси, що судді зможуть зробити рівність у шлюбі законом країни — зрештою саме суд декриміналізував гомосексуальність у 2018 році.

І хоча одностатеві шлюби не стануть кінцем боротьби за права ЛГБТК+ в Індії, це стане важливим кроком на шляху до рівності.

Супріо, 32 роки, та Абхай, 35 років, разом уже близько 10 років. Але в очах закону вони чужі.

Без юридичного визнання стосунків, пара стикається з багатьма практичними проблемами.

Вони не можуть приймати рішення щодо медичного обслуговування один за одного. А також не можуть ділитися полісом медичного страхування, як це зробила б різностатева пара. Супріо навіть не може використовувати їхню спільну адресу для ідентифікації, оскільки будинок оформлений на ім’я Абхая.

Супріо захворів під час пандемії COVID-19, через що вони обидва зрозуміли, «що життя дуже тендітне».

Його довелося доставити у відділення невідкладної допомоги на машині швидкої допомоги“, – пояснює Абхай.

«Була гостра нестача кисню та лікарняних ліжок — ми регулярно чули історії про людей, які вмирають через хворобу».

Протягом усього їхнього випробування Абхай не міг прийняти навіть найпростішого медичного рішення для Супріо, як чоловік зробив би це для своєї дружини чи навпаки. Вони хочуть шлюбу, щоб мати ті ж права, що й інші, але також і для того, щоб суспільство поважало їхню любов.

«Коли ми говоримо один про одного нашим друзям та колегам, ми використовуємо слово «партнер» замість слів «чоловік». Термін «партнер» не відбиває наших відносин», — каже Абхай.

«У наших очах ми такі самі, як і будь-яка інша подружня пара, і ми хочемо, щоб закон визнав справжню природу наших стосунків.

Торік Верховний суд Індії розширив ухвалу сімейних відносин. Суд ухвалив, що «нетипові прояви» сімейного осередку, у тому числі одностатеві пари, однаково заслуговують на соціальні пільги. Проте багато хто вважає, що це рішення було не більш ніж порожніми словами, а представники ЛГБТК+ не отримували від нього ніякої матеріальної вигоди.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією