Одностатева пара отримала компенсацію за відмову у шлюбі в Ізраїлі

В Ізраїлі одностатева пара жінок відсудила 80 тис. шекелів за відмову у реєстрації шлюбу. У країні заборонено дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації.

Одностатева пара отримала компенсацію 80 000 ізраїльських шекелів (NiS). Причина – відмова в офіційному одруженні. Відповідачем виступала адміністрація івент-холу «Ганей-ха-Цві» в курортному місті Ашкелон, на березі Середземного моря.

Як зазначається в інформації видання Times of Israel, ще у вересні 2020 року дві жінки забронювали по телефону івент-хол для проведення церемонії одруження. Але коли пара приїхала на місце, представник адміністрації івент-холу зрозумів, що йдеться про одностатевий союз і відмовив двом жінкам у проведенні шлюбної церемонії.

“Ми такими речами не займаємося”, – заявив адміністратор, і, мабуть, для більшої переконливості додав, що ашкелонський івент-хол також не займається одруженнями арабів-бедуїнів.

“Ми дозволяємо їм фотографуватися, але одруження не проводимо”, – підкреслив представник адміністрації.

Після досить довгого розгляду мировий суд Ашкелона у вівторок прийняв рішення про задоволення позову пари, і ухвалив, що івент-хол повинен виплатити їм компенсацію в 80 тис. ізраїльських шекелів. Підставою для рішення суду стало те, що за законодавством країни дискримінація за ознакою статевої орієнтації «криміналізована», і її прояви підпадають під букву закону.

Процес було виграно багато в чому завдяки правозахисній асоціації «Агуда», яка виступає за права ЛГБТ. Раніше “Агуда” виграла процес у місті Беер-Шева. Це сталося на півдні країни, де місцева друкарня відмовилася друкувати плакати на ЛГБТ тематику. Дії обійшлися поліграфістам на виплату позивачам 50 тис. шекелів плюс зобов’язанням покрити судові витрати.

Таким чином, одностатева пара отримала компенсацію за відмову у шлюбі.

Шлюб в Ізраїлі – проблема для неєвреїв та одностатевих пар

Хоча Ізраїль вважається «демократичною, світською державою з єврейською ідентичністю» шлюбне та сімейне законодавство тут відрізняється високим рівнем консерватизму. Визнаються лише релігійні шлюби між особами, які сповідують іудаїзм (хоч би чисто формально). У країні не можна укласти шлюб між людьми різних національностей та релігій, а також одностатевий союз.

У той самий час для традиційних міжнаціональних сімей є безліч можливостей оминути ці установки. По-перше, Ізраїль визнає шлюби, укладені там. Відповідно, буде визнано вже існуючий союз тих, хто прибув до країни як «нові репатріанти». А якщо треба укласти новий, визнаний змішаний союз, то ізраїльтяни виїжджають для цього на Кіпр чи Парагвай. І такий союз буде визнано в Ізраїлі.

З одностатевими союзами складніше. Релігійні юдейські структури, навіть ліберальні реформісти, категорично не приймають одностатевих шлюбів. Наприклад, у нульових у Росії, тоді перша і єдина жінка-рабин реформістської громади Неллі Шульман зробила «хупу» (церемонію одруження) для пари лесбійок і негайно втратила посаду.

1994 року в Ізраїлі одностатеві союзи визнали на правах так званого «незареєстрованого співжиття». Більше того, після низки судових позовів це поширили на такі пари. Хоча це не є повноцінним шлюбом. Такі пари мають права на спадщину, пільгову позику на отримання житла чи «соціальну» квартиру.

За даними соцопитувань, понад 60% ізраїльтян підтримують нерелігійні, «цивільні» шлюби. З них половина нічого не має проти одностатевих спілок.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією