Німецький монах-бенедиктинець пішов із церкви, щоб укласти шлюб зі своїм партнером

Колишній чернець-бенедиктинець у Німеччині зіграв весілля з бойфрендом. Молодята висловлюють надію, що публічність сприятиме нормалізації подібної практики та надихне багатьох інших.

68-річний Ансельм Білгрі (Anselm Bilgri) уклав шлюб зі своїм давнім партнером 41-річним Маркусом Ахтером (Markus Achter) у Старій католицькій церкві, деномінації, яка відкололася від Римо-католицької церкви і визнає рівність шлюбу.

Білгрі покинув Римо-католицьку церкву у 2020 році, відслуживши 40 років священиком.

“Тепер я дійсно пройшов через усі сім церковних обрядів, від рукоположення до шлюбу, – сказав Білгрі агентству “Рейтер” після церемонії, цитує його “Advocate”. – І я хотів би, щоб рівноправність у шлюбі стала нормою: двоє чоловіків, дві жінки … і це не завжди повинно мати сексуальний підтекст.

Ахтер, чоловік Білгрі, сказав, що хоча одностатеві шлюби – звичайне явище в Мюнхені, де відбулася церемонія, такі спілки досі не вважаються “нормальними” в менш прогресивних регіонах. Він висловив надію на те, що в міру того, як рівність шлюбу стане “найочевиднішою”, вона перестане бути “чимось особливим”.

Білгрі був висвячений у сан священика в 1980 році Йозефом Ратцінгером, який згодом став Папою Бенедиктом. Він залишив Католицьку церкву у 2020 році у відповідь на викриття численних та багаторічних випадків сексуального насильства.

Щаслива пара повінчалася в Старій католицькій церкві, яка офіційно відокремилася від Римсько-католицької в середині XIX століття, насамперед через розбіжності щодо непогрішності папи. Парафії Старої церкви діють в основному в Нідерландах, Німеччині, Швейцарії, Австрії, Польщі та Чехії.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією