Нігерія: Воєнізована група заарештувала 76 підозрюваних на вечірці з нагоди дня народження геїв

Нігерійські воєнізовані формування заарештували 76 осіб за участь у святкуванні дня народження геїв, яке, на їхню думку, мало стати одностатевим весіллям.

Як і більшість країн Африки, Нігерія дотримується низки антигейських законів. Гомосексуальність заборонена законом і карається до 14 років ув’язнення, або 10 років для співучасників.

За законами шаріату на півночі Нігерії гомосексуальність карається смертю – хоча такий вирок ніколи не виконувався.

Також заборонені одностатеві шлюби, одностатеві стосунки та групи з захисту прав ЛГБТ.

Коментуючи арешт цього тижня, Бухарі Саад з Корпусу безпеки і цивільної оборони Нігерії (NSCDC) пояснив, що агентство отримало наводку про нібито “гей-вечірку” в суботу (21 жовтня) в штаті Гомбе на півночі Нігерії, в якій брали участь “гомосексуали і сутенери”.

Саад зазначив, як повідомляє Reuters, що було заарештовано 59 чоловіків, 21 з яких зізнався в гомосексуальності, і 17 жінок.

“Ми затримали 76 підозрюваних гомосексуалів … під час святкування дня народження, організованого одним з них, який повинен був одружитися зі своїм партнером на цьому заході”, – заявив Саад.

У заяві РНБОУ йдеться про те, що, на їхню думку, організатор дня народження планував включити в захід весілля і зв’язати себе узами шлюбу з іншим чоловіком у цей вечір.

Очікується, що справа буде розглянута у Верховному суді штату Гомбе цього вівторка.

Цей масовий арешт відбувся невдовзі після того, як минулого місяця нігерійська поліція здійснила рейд на гей-весілля в штаті Дельта, заарештувавши понад 200 осіб і притягнувши до кримінальної відповідальності 69 підозрюваних.

Підозрювані були звільнені під заставу і зобов’язані щомісяця відмічатися в реєстрі до наступного слухання.

Після першого арешту влада провела парад підозрюваних перед глядачами і журналістами.

Прес-секретар поліції Брайт Едафе заявив тоді місцевим ЗМІ: “Ми повідомляємо про це світові, щоб він знав, особливо нігерійці, що ми знаходимося в Африці і не можемо копіювати західну культуру, тому що у нас немає такої ж структури і традицій“.

Amnesty International засудила арешти, назвавши їх порушенням “цілого ряду прав людини” і “полюванням на відьом”.

У їхній заяві йдеться “У суспільстві, де процвітає корупція, закон про заборону одностатевих відносин все частіше використовується для переслідування, здирництва і шантажу людей з боку правоохоронців та інших представників громадськості. Це неприпустимо“.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар