Наскільки зросла злочинність на ґрунті ненависті до ЛГБТ у Швейцарії?

Вдвічі зросла статистика злочинів на ґрунті ненависті до ЛГБТ у Швейцарії.

Згідно зі звітом служб підтримки ЛГБТ+, у 2021 році у Швейцарії кількість злочинів на ґрунті ненависті до ЛГБТ зросла на 50%. Висновок зробили організації Швейцарії Transgender Network Switzerland (TGNS), а також Pink Cross. Звіт опубліковано 17 травня для ознаменування міжнародного дня проти ворожості ЛГБТІ.

Яка кількість злочинів на ґрунті ненависті до ЛГБТ у Швейцарії?

Служби підтримки висловили сумніви щодо того, що офіційні дані статистики відображають реальність. На їхню думку, фактична кількість злочинів значно вища. При цьому вони закликали створити загальнонаціональну систему повідомлень про злочини на ґрунті ненависті до представників ЛГБТ-спільнот.

Загалом у 2021 році у Швейцарії зареєстровано 92 повідомлення про протиправні дії проти ЛГБТ+, тобто вдвічі більше, ніж на рік раніше. До половини всіх злочинів, скоєних у 2021 році, припали на чотири місяці, що передували кампанії референдуму «Шлюб для всіх». У вересні 2021 року близько 65% швейцарців віддали голоси за дозвіл одностатевим парам реєструвати шлюб та усиновлювати дітей.

Які прогнози?

У 80% випадків повідомляли про протиправні дії щодо них стверджували, що зазнавали образ. Причому лише у 30% випадків мало місце фізичне насильство. Більше того, зростає кількість скарг від молодих людей молодших 22 років, а також від трансгендерів. Ця статистика ґрунтується на результатах роботи гарячої лінії ЛГБТ+.

Нагадаємо, гарячу лінію запустили у роботу у 2016 році. У її завдання також входить каталогізація злочинів, які скоюються на ґрунті ненависті до ЛГБТ. Повідомити про протиправні дії можна не лише телефоном. Наприклад, за допомогою онлайн-форми, а також особистої зустрічі.

Правозахисники впевнені, що стан справ — верхівка айсберга. Це доводиться враховувати, оскільки багато злочинів залишаються незареєстрованими. За їхніми даними, до поліції надходить менше 20% повідомлень про всі фактично скоєні протиправні дії на ґрунті ненависті. Лідирують у статистиці Цюріх, а також кантон Фрібур.

Наприкінці травня у парламенті розпочнеться нова сесія. Мережа груп захисту закликає розробити та винести на її розгляд план дій проти ворожості до ЛГБТ.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією