Найсексуально вільнішим містом у світі визнано Кельн

Згідно з рейтингом онлайн-журналу Lust, який публікує аналітичні статті про секс-індустрію та на еротичні теми, Кельн – найліберальніше в сексуальному плані місто у світі, передає DW.

Загалом до рейтингу найліберальніших у сексуальному плані міст світу (“Sexually Liberal City Index 2023”), який складають кожні два роки, увійшли 25 великих міст. У 2021 році їх було 18. Критерії відбору включають кількість ґей-барів і ЛГБТКІ-заходів, які щорічно проводять, включно з ЛГБТ-прайдами, доступу до протизаплідних засобів і профілактики ВІЛ, скажімо, до препаратів PrEP (у Німеччині ґеї та працівники_ці секс-індустрії за бажанням можуть отримати профілактичні ліки, які оплачує медична страховка. – Ред.), а також правові норми, наприклад, чи дозволено гомосексуальним парам одружуватися, чи можна змінити гендерний маркер без хірургічного втручання, чи діють антидискримінаційні закони, чи існують секс-бізнес і закони щодо захисту жінок, які займаються секс-працею, а також рівень злочинності на ґрунті гомофобії.

Кельн посів перше місце серед 25 міст світу

Замість того, щоб наполягати на рівності, Кельн прославляє унікальність кожного окремо“, – так онлайн-журнал Lust, що видається в Амстердамі, описує місто, в якому 17 чинних ґей-барів, 19 секс-шопів і в якому щорічно відбувається 23 ЛГБТКІ-івенти. “Рейнський мегаполіс відомий далеко за межами Німеччини своєю сексуальною терпимістю і відкритістю“, – стверджують автори щорічного рейтингу.

Берлін опинився на п’ятому місці, два роки тому він посідав третє місце. На зниження позицій німецької столиці в рейтингу багато в чому позначилося збільшення кількості правопорушень і злочинів на ґрунті гомофобії. Два німецьких міста – Кельн і Берлін – крім великої кількості секс-шопів і ЛГБТІК-заходів, у світовому порівнянні виграють, перш за все, від порівняно стабільної правової ситуації для ЛГБТ. У чому вона конкретно полягає?

Від кримінальних переслідувань до права на одностатеві шлюби

Ретроспектива показує, як у кращий бік змінилося ставлення держави та суспільства до сексуальної свободи, як до одного з важливих елементів розвитку особистості. Неважко перерахувати, що сталося в цій галузі за останні кілька десятиліть у Німеччині. Якщо поглянути на історію юридичного визнання гомосексуальності в Німеччині, то вражає, що одностатевий секс за законом залишався все ще кримінально караним як у ФРН, так і в НДР – аж до кінця 1968 року. У 1969 році було проведено реформу кримінального кодексу. З цього часу одностатевий секс у Німеччині був непокараний за умови, якщо він добровільно практикувався між повнолітніми людьми. Але, тим не менш, через гомофобні настрої в німецькому суспільстві ґеям все ще доводилося вести подвійне життя, приховуючи свою орієнтацію. 23 роки знадобилося активістам ґей-рухів та інших прогресивних організацій, щоб німецький парламент у березні 1994 року офіційно вилучив із кримінального кодексу 175-й параграф, що переслідує гомосексуальстість.

З 2001 року гомосексуальним партнерам було дозволено мати зареєстровані цивільні партнерства, що відповідало певному ступеню юридичного визнання. З 2017 року одностатевим парам у Німеччині дозволено вступати в шлюб. Відтоді він зрівняний у правах із гетеросексуальними шлюбами.

Нью-Йорк з першого місця опустився до одинадцятого

Західний Голлівуд – міський район Лос-Анджелеса і Амстердам посіли друге і третє місця, за ними йде Мадрид. Хоча Амстердам пропонує найкращу у світі правову основу для ліберального ставлення до сексуального розмаїття, він опинився лише на третьому місці через загалом низький рейтинг у таких категоріях, як “становище квір-спільнот у громадському просторі” та “ЛГБТ-заходи”.

Варто зауважити, що 2021 року Нью-Йорк посідав перше місце в рейтингу, але зараз опустився на 11 місце. Може здатися дивним, що “місто, яке ніколи не спить”, протягом року стало більш консервативним, опинившись у середині рейтингу з 25 міст. Одна з причин, як зазначають експерти, у тому, що конкуренція в усьому світі виявилася жорсткішою, ніж раніше, запевняють автори дослідження. Столиця Австрії Відень теж змогла здійснити гігантський стрибок уперед: з 19 місця у 2021 році на 7 місце.

У самому кінці рейтингу опинилися такі міста, як Мельбурн, Г’юстон і Даллас. Але, як стверджують автори дослідження, це не пов’язано з тим, що в цих містах до сексуальної різноманітності ставляться погано. “У всіх містах, які ми проаналізували для нашого рейтингу, нам вдалося виявити позитивні критерії, але вони поступаються тим, які опинилися вище в рейтингу“, – констатує нідерландський онлайн-журнал “Lust”, зареєстрований в Амстердамі.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією